449 kişiye Afrin gözaltısı

İçişleri Bakanlığı, son bir hafta içinde terör örgütleriyle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin açıklama yaptı.

449 kişiye Afrin gözaltısı
İçişleri Bakanlığı, son bir hafta içinde terör örgütleriyle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin açıklama yaptı. Buna göre, Jandarma Özel Harekât (JÖH), Polis Özel Harekât (PÖH), Jandarma Komando Birlikleri ve iç güvenlik operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hava ve kara unsurlarınca bin 22 operasyon gerçekleştirildi, terör örgütlerine yardım ve yataklık iddiası ile 915 kişi gözaltına alındı. Bunlardan 27 kişi IŞİD terör örgütü, 518 kişi FETÖ/PDY terör örgütü, 335 kişi PKK/KCK ve 35 sol terör örgütü ile irtibatlı olduğu belirtildi. Operasyonlarda ayrıca 3 bin 614’ü uyuşturucu ve kaçakçılık suçlarından, 84’ü düzensiz göçle mücadele kapsamında olmak üzere toplam 4 bin 613 kişi de gözaltına alındı.


Ayrıca Zeytin Dalı Harekâtına yönelik harekat başlangıcından itibaren sosyal medyadan terör propagandası yapan 449 şahıs ile protesto eylemlerine katılan 124 şahıs gözaltına alındı.


15 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİLDİYurt genelinde yürütülen iç güvenlik operasyonlarında, son bir haftada yurt içinde aralarında terör arananlar mavi listede aranan PKK/KCK terör örgütü mensubu sözde Amed Eyalet Sorumlusu Eylül Ergani kod adlı Murat Üçer, sözde bölge sorumlusu Botan kod adlı Veli Taşkıran ve sözde güç sorumlusu Bager Tufan kod adlı İnan Ağyol ’un da aralarında bulunduğu 5’i ölü, 7’si sağ, 3’ü teslim olmak üzere toplam 15 terörist etkisiz hale getirildi.UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEUyuşturucu ve kaçakçılık ile mücadeleye yönelik gerçekleştirilen 2 bin 707 operasyonda ise piyasa
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3