Bayram ikramiyesi ödeme tarihi belli oldu

Hükümet emeklilere bayram sürprizi yapmaya hazırlanıyor. Emekliler, Kurban Bayramı’ndan önce hem ikramiyesini alacak hem de maaşını. Biner lira ikramiyenin ise 9-10 Ağustos’ta ödenmesi bekleniyor.

Bayram ikramiyesi ödeme tarihi belli oldu
Hükümet, 30 Nisan’da emeklilere, dul ve yetimlerine her yıl iki dini bayram öncesi biner lira ikramiye verilmesini kararlaştırmıştı. Posta gazetesinde yer alan habere göre, bunun ilk ödemesi de 15 Haziran’daki Ramazan Bayramı’ndan önce yapılmıştı.


Kurban Bayramı’na sayılı günler kala ikinci ödemenin ne zaman yapılacağı da merak edilmeye başlandı. İlk ödeme bayramdan 1 hafta önce yapılmıştı
.


9-10 AĞUSTOS'TA ÖDENEBİLİR 

Buna göre 12.5 milyon emeklinin ikramiyesi iki farklı günde yani 7 ve 8 Haziran’da yatırılmıştı. Kurban Bayramı 21 Ağustos’ta yaşanacak. Bayram tatili de 17 Ağustos’ta mesai bitimiyle başlayacak ve 9 gün sürecek. Bir başka deyişle ikramiyelerin bu tarihten önce ödenmesi bekleniyor.

Bayrama hazırlıkta vatandaşa kolaylık olması için ödemenin 1 hafta önce yani 9-10 Ağustos’ta yapılması yüksek ihtimal.


3 GÜN SÜREBİLİR 


Emekliye bayramdan önce sadece ikramiye değil maaş da ödenecek. Memur emeklisi maaşını 1-5 Ağustos’ta alıyor. Ancak SSK ve Bağkur emeklisi maaşını emeklilik kartındaki numarasına göre her ayın 17-28’i arasında çekiyor.

Dolayısıyla bu emeklilere de bayramdan önce maaş ödemesi yapılacak. Yine Ramazan’daki uygulamaya bakarsak SSK ve Bağkur emeklisinin tahsis numarasına göre 14-15 ve 16 Ağustos’ta maaşını alması muhtemel.

(Karar)
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER