KPSS puanlarının geçerlilik süresi değiştirildi!

KPSS puanlarının geçerlilik süresinde değişiklik yapıldı. Binlerce KPSS adayını yakından ilgilendiren bu değişiklik neleri kapsıyor? İşte MEB'in KPSS hakkında yaptığı duyurunun detayları...

KPSS puanlarının geçerlilik süresi değiştirildi!
KPSS'de önemli bir değişiklik yapıldı ve MEB resmi internet sitesinde duyuruldu. Peki KPSS puanlarının geçerlilik süresi ne kadar olacak? İşte tüm ayrıntılar...


Resmi Gazete´nin bugünkü sayısında yayımlanan düzenlemeye göre, öğretmen adaylarının KPSS'de elde ettikleri puanların geçerlilik süresinin 1 yıl olmasını öngören madde yürürlükten kaldırıldı.


Değiştirilen madde: 

"Madde 1- 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesinin birinci fıkrasının ikinci cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır."


Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik´in 11. maddesi:


"Madde 11 - KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, öğretmen adayları için KPSS´de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder."
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER