Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları başlıyor

banner18

Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanan ilana göre Sağlık Bakanlığı sürekli işçi istihdam edecek. Başvurular bugün itibariyle başlıyor.

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları başlıyor
Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde görevlendirmek üzere sürekli işçi alımı gerçekleştirecek. Devlet Personel Başkanlığının resmi adresinde yayımlanan duyuruda 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında İş–Kur üzerinden kura usulü ile en az ilköğretim
düzeyinde 3.591 sürekli işçi, 431 engelli işçi ve 1.276 eski hükümlü işçi istihdam edileceği açıklandı.


Sürekli işçi kadrolarının İş-Kur'un internet sitesi üzerinden yayımlanacağı açıklanırken, başvuruların 4-13 Eylül tarihleri arasında alınacağı bilgisine yer verildi.


Şartları kapsayan adayların belirtilen başvuru tarihlerinde İş-Kur İl Müdürlüğü Hizmet Merkezine şahsen müracaatta bulunması ya da başvurularını İş-Kur'un resmi adresi üzerinden gerçekştirmesi gerekiyor.


Alım sürecine ilişkin Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanan ilanda detaylı bilgiler yer alıyor. Sağlık Bakanlığınca istihdam edilecek olan sürekli işçi, engelli işçi ve eski hükümlü işçiler için başvuru şartları da yayımlandı.


Yayımlanan ilana göre atanmaya hak kazanan adayların sürekli işçi kadrolarında istihdam edileceği, ücretlerinin merkezi yönetim bütçesinden ödeneceği açıklandı. Buna ek olarak; her adayın ilan edilen kadrolardan bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir meslek koluna başvuru yapabileceği duyuruldu.


(Milli Gazete)
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER