Vali Erin: Büyük yatırımlar gerçekleştiriyoruz

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Valiliği iş birliği ile yürütülen Eyyüp Nebi Camii ve Külliyesi alan inceleme programına katıldı.

Vali Erin: Büyük yatırımlar gerçekleştiriyoruz
Peygamberler Şehri Şanlıurfa'ya yakışan projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi bu kez Şanlıurfa Valiliği ile birlikte Viranşehir'de bulunan Eyyüp Nebi Camii ve Külliyesi'ni inşa ediyor.Bu kapsamda Çiftçi, Şanlıurfa merkezine 85 kilometre uzaklıkta bulunan, Viranşehir ilçesine bağlı Eyyüp Nebi mahallesinde yer alan, içerisinde Hz. Eyyüp ile eşi Rahime hatun ile Elyasa Peygamberin mezarlarının da yer aldığı ziyaretgâha Eyyüp Nebi Camii ve Külliyesi yapım incelemesinde bulundu. Alan incelemesineÇiftçi'nin yanı sıra Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Şanlıurfa Jandarma Alay Komutanı Eyüp Sabri Kirişçi, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, AK Parti Şanlıurfa eski Milletvekili Mehmet Akyürek, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
ÇİFTÇİ: ÇALIŞKAN VE ÜRETKEN OMAMIZ LAZIM
Alan incelemesinde konuşan Çiftçi, "Peygamberlerin makamlarının bulunduğu mekanlar Müslümanlığa yakışır şekilde olması lazım. Görev süremiz boyunca elimizden geldiğince Eyyüp Nebi'deki parke düzenlemeleri, çevre düzenlenmesi, eğitim alanları ve salonlarını sizlerin hizmetine sunduk. Aşevinin de içinde bulunduğu bir külliyenin temeli atmaktan sizlerin hizmetkarı olmaktan dolayı kendimi şanslı hissediyorum. Bu topraklar böyle güzel projeleri hak ediyor. Önemli olan çalışkan ve üretken olmamız. Değerlerimize, peygamberlerimize, tarihimize yakışan projeleri yapmamız lazım. Önemli olan başlamaktır" dedi.
VALİ ERİN: ÇOK BÜYÜK YATIRIMLAR GERÇEKLEŞTİRİYORUZ
Çiftçi'nin ardından konuşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, "Viranşehir en iyi hizmetleri hak ediyor. Turizm bölgelerimizin zenginleştirilerek halkın refahına dönüştürülmesi noktasında çok sayıda hizmetler gerçekleştirildi. Kırsal bölgelerde çocuklarımızın daha iyi eğitim alabilmesi için eğitim kampüsleri açtık. Çok büyük yatırımlar ve hizmetler gerçekleştiriyoruz. Bu hizmetlerde emeği olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarımıza, milletvekillerimize, yerel yöneticilerimize teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.
Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı da, "Bizim milletimizi bir arada tutan bir harç varsa o harcın adı İslamiyet'tir. İslamiyet demek, cami, namaz, oruç demek. O yüzden bu güzel projeyi Şanlıurfa'ya kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'e çok teşekkür ederim" diye konuştu.AJANS URFA
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER