Vali Erin, yaralıların durumu ile ilgili açıklama yaptı!

Şanlıurfa 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığında peş peşe patlama sesleri yükseldi. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, yaralıların durumu ile ilgili açıklama yaptı. Milli Savunma Bakanlığından da konuya ilişkin açıklama geldi.

Vali Erin, yaralıların durumu ile ilgili açıklama yaptı!

Saat 22.40 sıralarında Şanlıurfa 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı bölgesinden patlama sesleri yükseldi. Patlama kentin bir çok noktasından duyuldu.

Olay yerine hemen sağlık ve polis ekipleri sevk edilirken, kısa bir süre sonra ikinci bir patlama sesi daha geldi. Tugay bölgesinden dumanlar yükseldiği görüldü. Olay yeri yakınlarında trafiğin durma noktasına geldiği ve Tugayın karşısındaki mahallelerde elektrik kesintisi yaşandığı öğrenildi.

VALİ ERİN: CEPHANELİKTE PATLAMA


 

Şanlıurfa’daki patlama ile ilgili ilk açıklamayı yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin "Cephanelikte patlama meydana geldi. Cephaneliği korumakla görevli 5 personel yaralandı. Sağlık durumları iyi, bilinçleri açık" dedi.

14 YARALI VAR

Yaralı sayısının 14’e yükseldiği öğrenildi.

Konuya dair Şanlıurfa Valiliği açıklama geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi

"13.11.2019 günü saat 22.30 sularında ilimiz askeri yerleşkesi içinde bulunan bir mühimmat deposunda iki ayrı patlama meydana gelmiştir. Söz konusu depoyu korumakla görevli on dört (14) personelimiz, meydana gelen patlama sonucunda yaralanmıştır. Yaralı personelimiz ilimizde bulunan çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmış olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de olay yerine gitti.
 

SİVİL YARALI VAR

Olayda, evinin balkonunda duran ve ismi öğrenilemeyen bir kadın vatandaşın da patlama ve sesin etkisiyle kalbinin durduğu ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. İlk anda durumu ağır olan vatandaşın, genel durumunun şu an iyi olduğu kaydedildi.


VALİ ERİN OLAY YERİNDE

Yaşanan patlamaların ardından Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de 20. Zırhlı Tugay Komutanlığına gitti. 


MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Patlama ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığından açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Şanlıurfa’da bulunan 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’na ait bir hafif silah mühimmat deposunda henüz tespit edilemeyen nedenle saat 22.50 sularında patlama meydana gelmiştir.

Patlamada yaralanan  personel hastaneye sevk edilmiş, çıkan yangın kontrol altına alınmış ve olay bölgesinin çevre emniyeti tam olarak sağlanmıştır.

Olayla ilgili gerekli tüm tedbirler alınmış ve oluşturulan inceleme heyeti ile patlamanın nedenini belirlemek üzere derhal çalışmalara başlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
 

VALİ ERİN'DEN AÇIKLAMA

Olay yerinde incelemelerde bulunan Vali Erin, yaralı sayısının biri sivil olmak üzere 17 olduğunu açıkladı. Vali Erin, yaralıların hemen hastanelere kaldırıldığını, durumlarının iyi olduğunu söyledi.

Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar'ın da Şanlıurfa'da olduğu ve yeniden Tugay'a dönen Vali Erin ile bir görüşme yapacağı kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER