Çocukların bugünkü dersi minibüs itekleme !

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde stabilize yolda çamura saplanan okul servisini öğrenciler çıkardı.

Çocukların bugünkü dersi minibüs itekleme !
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, köy yolunda çamura saplanan okul servisini öğrenciler, yoğun bir çabanın ardından metrelerce ittikten sonra çıkarabildi.

 
Siverek ilçe merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunan Çomaklı (Çabakçur) Mahallesi'nden, taşımalı eğitim kapsamında minibüs ile şehir merkezi ve Alagün'deki (Mixabî) okullara giden öğrenciler, aşırı yağışlar nedeniyle mağdur oldu.

 

Stabilize yollar çamur deryasına dönerken, çamura saplanan okul servisi öğrencilerin kendi çabalarıyla saplandığı yerden çıkarıldı.

 

Köy sakinlerinden Tamer Alhas, yollarının yapılması ile ilgili yetkili mercilerce defalarca başvuru yapmalarına rağmen kimsenin sorunlarıyla ilgilenmediğini ileri sürerek, "Hangi asırda yaşıyoruz. Birçok köyün yolu yapılmasına rağmen bizim yollarımız yapılmadı. Yağmur yağınca yollarımız çamur deryasına dönüyor. Okul servisi defalarca yolda kaldı. Öğrenciler yolda kalan minibüs ile uğraştığından dolayı okullarına geç kalıyor. Yetkililere çağrımız yolumuzun bir an önce yapılmasıdır." dedi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
zaza
zaza - 9 ay Önce

Yıl 2018 ve hala Köy yolları Siverek te bu halde! Resul ne yaptin Siverek köylerine ? Cevap:fıss

bunyamin
bunyamin - 9 ay Önce

Resul un eseri bu işte

Nurullah atak
Nurullah atak - 9 ay Önce

Bu yol projede asfalt gözükür ise şaşmam

SIRADAKİ HABER