Silaha Hayır Kampanyası Büyüyor

Siverek Kaymakamı Çiftçiler ’den Kampanyaya Tam Destek

Silaha Hayır Kampanyası Büyüyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, her yıl gelenek haline getirilen yeni yılı silahla kutlamaya karşı Siverek’te bulunan STK’ların yanı sıra ilçede günlük yayın yapan İrfan ve Hedef Gazetesi kampanyaya katkı sunmaya devam ediyor.

İlçede Kampanyaya öncülük yapan Siverek İl Yapma ve Kalkındırma Derneği (SİV-İL-DER) Yönetim Kurulu üyeleri Ayhan Ekinci Başkanlığında İlçe Kaymakamı Mustafa Çiftçiler’i Kaymakamlık makamında ziyaret ettiler.

Kaymakam Mustafa Çiftçiler SİV-İL-DER yönetim kurulu yeni üyelerine görevlerinden başarılar dileyerek yeni yönetim kurulu üyelerine Başkan Ekinci’ye ve onursal Başkan Koçali Aymaz’a teşekkür ederek ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.

SİV-İL-DER Başkan Ayhan Ekinci ve Onursal Başkanı Koçali Aymaz ile beraber yönetim kurulu üyeleri Kaymakam Mustafa Çiftçiler’in son günlerde özellikle yılbaşı gecesi yeni yılı karşılamak için kent genelinde silah sıkılmamasını isteyerek SİV-İL-DER ‘in silah sıkmaya hayır kampanyasında desteklemelerini istediler.

Kaymakam Çiftçilerde bu olumlu davranışlarından dolayı SİV-İL-DER ‘i kutladıklarını dolayısıyla gerek Cuma Hutbesinden merkezi sistemle silah sıkılmaması yönünde anonsların yapılacağını ve bununla beraber Milli Eğitime talimat vererek tüm okullardaki Öğrencileri bilinçlendirerek Aile büyüklerinden silah sıkılmaması yönünden tüm velilerini bilgilendirmelerini ve aynı zamanda Belediye Hoparlöründe belli zamanlar diliminde sık sık anonslar yapılarak SİLAH SIKILMAMASI uyarısında bulunacaklarının sözünü verdi.

SİV-İL-DER yönetim kurulu üyeleri Kaymakam Çiftçiler’e silahsızlanma kampanyasına desteklerinden dolayı teşekkür ederek beraber fotoğraf çekimi yaptıktan sonra makamdan ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER