Siverek Kültür Sanat Merkezine Kavuşuyor

Sanat alanında Türkiye'ye bir çok isim kazandırmış Siverek, Büyükşehir Belediyesi sayesinde kültür merkezine kavuşuyor.

Siverek Kültür Sanat Merkezine Kavuşuyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin 'Her ilçemizde kültür merkezleri olmalı' vizyonu ile başlattığı kültür merkezi yapımı kapsamında Siverek Kültür Merkezinin inşaatı tamamlandı.


ÇİFTÇİ'DEN AÇILIŞA DAVET


4 bin 900 metrekarelik kapalı alana sahip Siverek Kültür Merkezinin içerisinde 710 kişilik konferans salonu, idare binası, anfi, atölyeler, otopark ve çocuk kütüphaneleri yer alıyor.


6 milyon lira maliyetli bir projeyi daha Siverek halkına kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek tüm Siverek halkını açılışa davet eden Başkan Çiftçi, "Allah'a şükürler olsun şehrini seven Büyükşehir kadroları halkına ne söz verdiyse yerine getiriyor. Belediyecilik budur. AK belediyeciliğin özünde insan var, hizmet var. Büyükşehir Belediyesi olarak Siverek'e kazandırdığımız kültür merkezi sayesinde her yaştan vatandaşımız kültür şehri Şanlıurfa'da hak ettiği hizmeti alacaktır. Tüm bu duygularla tüm Siverek halkımızı Pazartesi günü saat 18.30'da Fırat mahallesinde yapımını tamamladığımız kültür merkezimizin açılışına davet ediyoruz" dedi
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER