Siverek'teki Uygurlar Cinayetine ilişkin yeni iddialar ortaya atıldı!

banner18

Gazeteci Erk Acarer sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda bu cinayeti tekrardan gündeme getirdi ve delilleri açık bir şekilde paylaştı. Acaer, Geyik’in Siverek’te rahat bir şekilde kendisine ait mekanlarda kaldığını dile getirdi.

Siverek'teki Uygurlar Cinayetine ilişkin yeni iddialar ortaya atıldı!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 12 Mart akşamı, 23 yaşındaki Sidar Uygurlar trafikte solladığı ‘Uyuşturucu kaçakçılığı’ndan sabıkalı Yılmaz Geyik (51) tarafından silahla vurularak öldürüldü.

12 mart tarihinde gerçekleşen cinayetin katil zanlısı olan Yılmaz Geyik hala firari olarak yaşıyor ve bulunamadı.

Sidar Uygurlar’ın kullandığı araç, sabıkalı Yılmaz Geyik’in aracını solluyor. Geyik, Uygarları aracıyla takip ediyor ve tenha bir yerde önüne kırıyor. Sidar’ın yanına giden Geyik yumruklamaya başlıyor ve silahın kabzasıyla Sidar’ın kafasına, yüzüne ve omzuna da vuruyor Ardından Geyik, Sidar’a bir el ateş açıyor ve Sidar başından vuruluyor.

Gazeteci Erk Acarer sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda bu cinayeti tekrardan gündeme getirdi ve delilleri açık bir şekilde paylaştı. Acaer, Geyik’in Siverek’te rahat bir şekilde kendisine ait mekanlarda kaldığını dile getirdi.

Uygurlar ailesi adaletin bir an önce tecelli etmesini isterken Birgün Yazarı Erk Acarer yeni iddialarda bulundu. Olaya ilişkin bazı video ve fotoğrafları paylaşan Acarer, kamuoyu oluşturmak için yardım istedi. İşte Acarer'in olaya ilişkin twitter dizisi:

‘BAZI AİLELERE BAYRAM YOK’

Bazı ailelere bayram yok. Uygurlar ailesi onlardan biri. Kamuoyu oluşturmak için yardımınıza ihtiyacımız var. 23 yaşındaki Sidar Uygurlar, otomobilini solladığı gerekçesi ile Yılmaz Geyik tarafından 12 Mart’ta Urfa Siverek’te önü kesilerek öldürüldü. Kamera kayıtları çok açık.

SURİYELİ GENCİN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

50 yaşındaki Y.G. araçtan indi, Uygurlar’ı darp etti. Kafasına silahla vurdu. Eğer şarjör yere düşmese, yanındaki 2 arkadaşını da öldürecekti. Onları da hedef aldı ama tetik boş düştü. Uygurlar’ın arkadaşları ve Y.G.’nin yanındaki 16 yaşındaki Suriyeli gencin ifadeleri ortada.

‘SİVEREK EMNİYETİ BİLGİ VEREMEYİZ DİYOR’

Aile, Y.G. yakal(a)nmadığı için, olayın peşine kendisi düşüyor. Y.G.’nin aracı görülüyor.İhbar ediyorlar. İlgilendiğini söyleyen Siverek emniyeti Y.G.’nin can güvenliği açısından bilgi veremeyiz diyor. Plaka küçük, MOBESE’si fazla ve çevirmesi yoğun bir yerde tespit edilemiyor!

GEYİK’İN ADAMLARI JANDARMAYA ATEŞ AÇIYOR

Y.G.’nin adamları jandarmaya ateş açıyor. Bir araç yavaşça çıkıyor. Ancak adeta yol veriliyor. Geri dönüyor. Tabii ki içinde Y.G. yok. Aile üyeleri olanların tanığı. Yaşananları canlı izliyorlar. Sonrasında bu eve ve jandarmaya ateş açanlara işlem yapılmıyor.

‘SAVCI BEY SİZİN GÖREVİNİZ BU ÇÜRÜKLERİ TOPLAMAK DEĞİL Mİ?’

Emniyetteki muhbirler tarafından yol gösteriliyor.Aile savcılığa bu iddiaları ve endişeleri bildiriyor. Soruşturma savcısının söyledikleri manidar:Her kurumdaki gibi emniyette de çürük elmaların olması doğal.İyi de savcı bey sizin göreviniz bu çürük elmaları toplamak değil mi?

GEYİK CİNAYETTEN 61 GÜN SONRA ORTAYA ÇIKIYOR

Deliller açık demiştik ya. İşte Y.G.’nin mekanında çekilen görüntüler. Sıkı durun bunlar 23 yaşındaki Uygurlar’ın ölümünden tam 61 gün sonra çekiliyor. 12 gün önce! Savcılık soruşturma açmak yerine, ilgilenirse diğerlerini de memnuniyetle paylaşırız. Dosyaya da girsin!

AİLE TEHDİT EDİLİYOR

Bu arada aile tehdit ediliyor. Daha önce Haber Peşinde programına çıktıkları için, uyarılmışlar. Savcılık makamına sunulan evraklarda olay açık. Kamuoyu bundan hareketle Cimer’e şikayet dilekçeleri veriyor. Ancak bunlar konusunda gözdağı veriliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 07:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ağa
Ağa - 10 ay Önce

Mağdurlar Fatih ağanın yanına gitsinler ,adalet orada

Ağa
Ağa @Ağa - 10 ay Önce

Ahmet kırvar uyuşturucu ve boyle şerefsiz insanları sevmez geyik kirvârlidir ama ahmet kırvar bu adama asla destek vermez. Fatih aga her türlü adaleti saglar

Zaza
Zaza @Ağa - 10 ay Önce

Geyikler ,Kırvarın adamıdır.Fatih Ağa bir şey yapamaz gibi

Demir
Demir - 10 ay Önce

Geyik hiç mi vicdan kalmadı,sırf solladı diye gencecik fidana kıydın! Iki tokat at bırak,bu nasıl bir hayvanlik sessiz kalmasın kimse ,sessiz kalan insan değildir!

Zaza
Zaza - 10 ay Önce

Kimse destek vermiyorsa ! Polis niye yakalamiyor?

SIRADAKİ HABER