Siverek’te Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde Siverek-Der tarafından Ortaokullar arası bilgi yarışması düzenlendi.

Siverek’te Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması
Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde Siverek-Der tarafından Ortaokullar arası bilgi yarışması düzenlendi.


İlçenin Yenişehir Mahallesinde bulunan Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinde düzenlenen bilgi yarışması, Siverek Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği( SİVEREK-DER) ile Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi arasında imzalanan “Siverek Gençliği Değerleniyor “ projesi kapsamında gerçekleştirildi.
19 ortaokul arasında düzenlenen yarışmada, 4 okul aynı anda eleme usulü yarışma yapıldı. İlk turu geçen gruplar finalde kıyasıya bir birleri ile yarıştı. Finalde kazanan okul 25 sorunun 24’üne cevap veren Şehit Öğretmen Metin Gençdal Ortaokulu oldu. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Siverek-Der Başkanı Sezai Çetin şunları kaydetti. “Bu yarışmayı düzenlerken ki amaç her ne kadar bir kazananı belirlemek gibi görünse de asıl amaç bu yarışmalara katılan ve seyreden tüm öğrencilerin Milli Eğitimin amaçlarına uygun olarak sosyal ve kültürel yönden kendilerini geliştirerek özgüven duygularını kazandırmayı sağlamak olmuştur. Bu vesileyle çocuklarımız toplumda kendilerine güvenen ve başaracaklarına inanan bireyler olarak yer edineceklerdir. SİVEREK –DER olarak buna vesile olabildiysek kendimizi mutlu hissederiz. Yarışmaya katılan öğrencilerimize, Okul idarecileri ve öğretmenlerimize, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi. 


Yapılan açıklamaların ardından dereceye giren öğrencilere çeyrek altın, okullarına ise kupaları verildi. Program toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3