AK Parti Samsun ve Şanlıurfa adaylarını değiştiriyor mu anketi kim yapıyor?

banner18

AK Parti'nin Samsun ve Urfa'da açıkladığı belediye başkan adaşlarını değiştireceği ve bunun için anket yaptırdığı iddia edildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, iddialar için ne dedi?

AK Parti Samsun ve Şanlıurfa adaylarını değiştiriyor mu anketi kim yapıyor?
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "AK Parti'nin iki büyükşehirde aday değiştirmeyi planladığı, bunun için Samsun ve Şanlıurfa'da anket yapıldığı" iddiası hakkında konuştu. Hamza Dağ, aday açıklanan illerde anket yapan ya da yaptıranları hukuki yollardan tespit etmeye çalıştıklarını söyledi.


HERHANGİ BİR ANKET ÇALIŞMAMIZ YOK... 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, aday açıklanan yerlerde herhangi bir anket çalışmalarının söz konusu olmadığını belirterek, "Samsun, Urfa'da böyle bir durumun olduğuna dair gazetelere yansıyan bazı haberler söz konusu oldu. Bu tarzda işlemleri biz yakinen takip ediyor, orada anket yapan ve yaptıranları hukuk çerçevesinde tespit etmeye gayret ediyoruz." dedi.


TESPİT EDİLENLER DİSİPLİNE SEVKEDİLECEK...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin 74 il belediye başkan adayını açıkladığını hatırlatan Dağ, anket yapan ya da yaptıranları tespit etmeye çalıştıklarını belirterek, "Bu tespit neticesinde, hukuken buna imkan bulabilirsek, anketi yapan ve yaptıran kişiler, parti üyemiz ise görevi ne olursa olsun disipline sevk edilecektir" ifadelerini kullandı.


ANKETLER MİT'İN GÖREV ALANI MI?.. 

Dün bir gazetede yer alan "Anketler, MİT'in görev alanı mı?" başlıklı köşe yazısında kendi isminin de geçtiği bir iddianın hatırlatılması üzerine Dağ, şunları kaydetti: "Aslında herkes bir şeyler yazar. Her yazılana da cevap vermek durumunda olduğumuz kanaatinde değilim. Ancak bu yazıdan yola çıkarak hem bazı fitne noktasında hususların ortaya çıkartıldığını aynı zamanda da ulusal gazetelerde bunun haber yapıldığını, yaptırıldığını gördük. Açıkçası hayal dünyasında, bilim kurgu kitaplarında hatta filmlerinde yaşanabilecek bir hadise." 


YETENEĞİNİ HOLLYWOOD FİLMLERİNDE DEĞERLENDİRİLMELİ... 


Benim bu yazıyı yazan arkadaşa tavsiyem şudur; kendisi hayal dünyasındaki bu yeteneğini Hollywood filmlerinde, Türk sinemasında değerlendirirse millete, insanlara çok daha faydalı olur. Bu konuyla ilgili hukuki süreci başlatıyoruz. Hem tekzip konusunda hem de hukukçu arkadaşlarla değerlendirme sonucunda tazminat davası açma konusunda gerekli işlemleri başlatacağız."
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeki
Zeki - 2 yıl Önce

Ak Parti Siverek te aday gostermezse Mhp ye oy vermem Hdp oy veririm

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Zeki Hangi aday adayin yakinisin.

Zeki
Zeki @Ali - 2 yıl Önce

Resul Bey yakinim

SIRADAKİ HABER