Şanlıurfa'da AKP'den Aday Olanların Sayısı Açıklandı

banner18

Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, düzenlediği basın toplantısında AK Parti’ye başvuran belediye başkanı aday adayı sayısını açıkladı.

Şanlıurfa'da AKP'den Aday Olanların Sayısı Açıklandı
Yıldız, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  “Bilindiği üzere 31 Mart 2019’da yerel seçimlerimizi gerçekleştireceğiz. Bu seçimlerde hem belediye başkanlarımızı hem de belediye meclis üyelerimizi seçeceğiz. Ben buradan teşkilatım adına şimdiden yerel ve mahalli seçimlerin ülkemiz ve Şanlıurfa’mız için hayırlara vesile olmasını dilerim. 


5 Kasım 2018 tarihinde start verdiğimiz yerel seçimler aday adaylarını başvuru kabul süreci dün gece saat 24:00 itibariyle belediye başkan aday adaylığı sürecini bitirmiş bulunmaktayız.  Şimdi sizlere hem büyükşehrimiz hem de ilçe belediye başkanlığı aday adaylık başvuru istatistiklerini paylaşmak istiyorum.


Büyükşehir: 14
Haliliye: 27 
Eyyübiye: 32
Karaköprü: 23
Akçakale:  15
Harran: 7
Birecik: 16
Halfeti: 8
Suruç: 4
Bozova:  27
Hilvan: 22
Siverek: 19
Viranşehir: 22
Ceylanpınar: 24
Bu aday adaylarımız içinde bayan aday adayı müracaatı: 12
Genç aday adayı müracaatı: 12
Engelli aday adayı müracaatı: 14

En genç adayımız 22 yaş itibariyle Akçakale İlçemize başvurmuştur.

Bizler ak parti Şanlıurfa il teşkilatı olarak tüm çalışmalarımızı şeffaflık ilkesinde yürüttük.  Burada aday adaylarımızın liderimizin işaret ettiği gibi yaşadığı yerde halkıyla bütünleşecek, onların derdiyle dertlenecek, sevinciyle sevinen, yüreğinde hizmet aşkı ve kafasında ilimizi ilçelerimizi kalkındıracak projeler olan aday adayları olduklarından eminiz.
 

Kıymetli basın mensupları,
 

Pazar günü Gap arena spor salonunda temayül yoklamamızı gerçekleştireceğiz. Yeni E-Temayül sistemi ile elektronik ortamda daha hızlı bir şekilde teşkilatımız oy kullanacaktır. Ben buradan teşkilatımıza yeniden Pazar günkü temayül yoklamasında gelip oy kullanmaları yönünde çağrıda bulunuyorum. Hem kâğıt israfından hem de zaman kaybının önüne geçen yeni sistemimiz şimdiden hayırlı olsun.
 Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan riyasetinde il ve ilçe teşkilatlarımızla, milletvekillerimizle, belediye başkan adaylarımızla, belediye meclis ve il genel meclis adaylarımızla, sandık müşahitlerimizle, mahalle, köy temsilcilerimizle, AK Partiye gönül vermiş milyonlarla, Şanlıurfalı gençlerimiz, hanım kardeşlerimiz, ağabeylerimizle bir olup Allah’ın izniyle 31 Mart 2019 gecesinde zaferimizi ilan edeceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim” dedi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Siverek Ağa dinlemez
Siverek Ağa dinlemez - 2 yıl Önce

Siverrkliler tehditle oy vermez kimseye
Ancak tırşık meraklısı sünepe açlardan oy satın alabilirsin...Ateş olsanız bir mermilik canınız var...Neyin dersindesiniz...Can da alırız verirde hodri meydan...

SIRADAKİ HABER