Urfa Valiliğinden flaş OSB ve kuaför kararı! Bilgileri Alınacak

banner18

Şanlıurfa Valiliği, koronavirüs nedeniyle kuaförlere ve güzellik merkezlerine giden vatandaşların bilgilerinin alınacağını ve OSB'de çalışan personelden de koronavirüs testi nedeniyle numune alınacağını duyurdu.

Urfa Valiliğinden flaş OSB ve kuaför kararı! Bilgileri Alınacak

Çin Halk Cumhuriyeti’nde Aralık 2019 tarihinde başlayan COVID-19 vakaları Dünya üzerinde pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de görülmeye devam ediyor.

Bu kapsamda birçok ilde çeşitli önlemler alınırken, Şanlıurfa Valiliği de İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu kararlarını duyurdu.

İşte, yeni kararlar:

"13.05.2020 tarihinde olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu alınacak ek tedbirler ile bu tedbirler doğrultusunda COVİD-19 pozitif tespit edildiğinden 14 gün süreyle evde izolasyonu amacıyla karantina tedbiri kararı alınan/sonlandırılan yerlerle ilgili olarak aşağıdaki kararları almıştır.

1. 07.05.2020 tarih 45 Nolu hıfzıssıhha kurulu kararı ile ilde faaliyetlerine müsaade edilen berberkuaför ve güzellik merkezlerinin vb., işlem uyguladıkları tüm müşterilerinin adı, soyadı, TC vatandaşlık numaraları ile telefon bilgilerinin Şanlıurfa Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından İl Sağlık Müdürlüğüne haftalık olarak bildirilmesine,

2. Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi ve/veya dışında faaliyet gösteren atölye ve sanayi tesisleri ile İl Sağlık Müdürlüğünce belirlenen toplu çalışma alanlarındaki çalışanların, İl Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri tarafından; ateş ölçümü, semptom sorgulama ve gerekli görülmesi halinde COVİD-19 testi amacıyla numunelerinin alınmasına karar verilmiştir."

AJANS URFA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER