YÖK Başkanı değişti işte yeni isim!

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın yerine Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar atandı.

YÖK Başkanı değişti işte yeni isim!

2014'ten bu yana YÖK Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Yekta Saraç da Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine getirildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, görev süresi dolan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın yerine Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar atandı. Yapılan atamanın 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 6'ncı maddesinin C fıkrası gereğince yapıldığı belirtildi. Yapılan bu görev değişikliği sonucunda Saraç, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı oldu. Atamanın, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 12 ve 13'üncü maddeleri gereğince yapıldığı belirtildi.

YENİ YÖK BAŞKANI EROL ÖZVAR KİMDİR?

Erol Özvar, 1966'da İstanbul doğdu. 1989'da Marmara Üniversitesi İktisat Bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Özvar, iktisat tarihi alanında yüksek lisans ve doktora yaptı. Harvard Hukuk Fakültesi İslam Hukuku Araştırmaları Programında ziyaretçi öğretim üyesi olarak çalıştı. Uluslararası Türkiye'nin Sosyal ve Ekonomik Tarihi Birliğinin idare kurulu üyesi olan Özvar, Uluslararası İktisat Tarihi Kurumu ile Türk Tarih Kurumunda bilim kurulu üyeliği de yaptı. İktisat ve iktisat tarihi profesörü olan Özvar, üç çocuk babası.

Bu haber https://www.ajansurfa.com/ kaynağından alıntılanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2021, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER