Öğretmenler Arası Satranç Turnuvası Başladı

Üç gün sürecek turnuvada başarılı olan öğretmenin okuluna satranç takımı hediye edilecek...

Öğretmenler Arası Satranç Turnuvası Başladı
    İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinin ortaklaşa düzenlediği 'Öğretmenler arası satranç turnuvası başladı.
    3 gün sürecek turnuvaya 20 öğretmenin başvurduğu belirtildi. 6 tur sonunda birinci olacak öğretmenin belirleyeceği herhangi bir okula, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 20 kişilik satranç takımı hediye edilecek.

     Düzenlenen satranç turnuvasıyla ilgili açıklamada bulunan gençlik merkezi müdürü Fikret Aslanparçası yaptığı açıklamada şunları kaydetti : "Düzenlediğimiz turnuva Siverek'te görev yapan ve ikamet eden MEB personeli olan öğretmen, idareci ve memurlar, emekli MEB personeli, özel öğretim kurumları çalışanları,yöneliktir. Turnuvadaki amacımız ise eğitim camiasının kaynaşması ve moral motivasyonunun arttırılmasına yöneliktir. Bu tür sosyal aktiviteler öğretmenlerimizin stres atmasını sağlıyor. Turnuvaya katılım sağlayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederim" dedi.

      Aslanparçası ileri ki dönemlerde bu tür aktivitelerinin devam edeceğini belirterek, 2013?2014 sezonunda Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile tüm Kamu Personeli ve öğrencilere yönelik ödüllü satranç turnuvası düzenlemeyi hedeflediklerini belirtti.Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER