Resulayn'da patlama oldu şehit ve yaralılar var

Resulayn'da akşam saatlerinde meydana patlamada 2 jandarma personeli şehit oldu, 6 jandarma personeli de yaralandı.

Resulayn'da patlama oldu şehit ve yaralılar var

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinin karışışında bulunan ve Barış Pınarı Harekatı ile teröristlerden temizlenen Suriye'nin Resulayn ilçesinde patlama meydana geldi.

Patlamada 2 jandarma personeli şehit oldu, 6 jandarma personeli de yaralandı. Yine patlamada 2 yerel kolluk görevlisi şehit olurken, 2 yerel kolluk görevlisi de yaralandı. 

Şanlıurfa Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"10.12.2020 tarihinde, saat 15:30 sıralarında Barış Pınarı bölgesinde bulunan Resulayn’daki bir yol kontrol noktasında, PKK/YPG’li teröristlerce bombalı aracın patlatılması sonucu; 2 Jandarma personelimiz ile 2 yerel kolluk görevlisi şehit olmuş, 6 Jandarma personelimiz ile 2 yerel kolluk görevlisi de yaralanmıştır.

Genel sağlık durumları iyi olan yaralılarımız Resulayn Hastanesi ile Ceylanpınar Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmış olup, Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaya ilişkin tahkikata başlanmıştır. 

Terör örgütünün gerçekleştirdiği hain saldırıda şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER