Vali, Arap işadamlarıyla buluştu! Eğitim, istihdam...

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) ile Karacadağ Kalkınma Ajansı işbirliğinde Şanlıurfa’ya yatırım yapmaları için davet edilen Arap ülkelerinden işadamlarıyla bir araya geldi.

Vali, Arap işadamlarıyla buluştu! Eğitim, istihdam...
Kırboğa ailesinin evsahipliğinde gerçekleşen buluşmaya, Haliliye Kaymakamı Ali Yılmaz, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şefik Bakay, TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Sadık Sade, İl Jandarma Komutanı Albay Eyüp Sabri Kirişçi, Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun ile Mehmet Kırboğa ve yurtdışından gelen yabancı yatırımcılar katıldı.
 
Şanlıurfa’da yürüttüğü Valilik görevi süresince devlet ile milleti bir kez daha buluşturmak, devletin milletle anlam ifade ettiğini göstermek için çaba sarfettiklerini belirten Vali Erin, “Başta Valilik olmak üzere kamunun imkanlarını, gücümüzün yettiği ölçüde milletimizin hizmetine sunacağız dedik. Bu anlamda önemli çalışmalar yaptık ama daha da alacağımız mesafe var. Zaman içinde bunu yapmaya çalışacağız. Şuna inanıyoruz, eğer milleti mutluysa, gelecekten kaygı duymuyorsa, o devlet güçlü olur. O devlete devlet denir” diye konuştu. 
Konuşmasında, Şanlıurfa’nın sosyo-ekonomik potansiyellerine dikkat çeken Vali Erin, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde kuruluş çalışmaları devam eden ihtisas bölgelerinde yapılan çalışmaları hatırlatarak, “Bu memlekette bizim ve ileri gelenlerin yapabileceği ve çocuklarımıza bırakabileceğimiz en iyi şeyden birieğitimdir. Bunun için iki yıldır bir seferberlik halindeyiz. Daha başarılı çocuklar yetiştirmek zorundayız. Diğeri ise istihdam alanları oluşturmaktır” diyerek, Şanlıurfa’da istihdam alanları oluşturmak amacıyla yapılan çalışmalara desteklerinden dolayı Kırboğa ailesine, TÜMSİAD’a ve STK başkanlarına teşekkür etti. 
Buluşmada bir konuşma yapan TÜMSİAD Şube Başkanı Sadık Sade, Kırboğa ailesinin, TÜMSİAD ve Karacadağ Kalkınma Ajansının yaptığı işbirliği ile aralarında Katar, Dubai, Suudi Arabistan ve Irak gibi Arap ülkelerinden yatırımcıları Şanlıurfa’ya davet ettiklerini ve yatırım olanaklarını anlatarak, il ekonomisine dahil olmalarını amaçladıklarını söyledi. Yaklaşık 25 yatırımcının çeşitli bağlantılar kurduklarını dile getiren Sade, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde yer tahsisi yapılan yatırımcıların, projelerini hayata geçirmek için çalışmalara başladıklarını söyledi.
Yaklaşık 15 yıldır Şanlıurfa’da STK başkanlığı yaptığını dile getiren Sade, Şanlıurfa’da ilk olarak yatırımcıya bu kadar değer verilen bir yönetim gördüklerini ifade ederek, Vali Abdullah Erin’e teşekkür etti. Vali Erin ile ilk görüştüklerinde kapısının her zaman kapısının açık olduğunu ifade ettiğini hatırlatan Sade, “Bir yatırımcının gelmesine vesile olmak sadaka-i cariyedir. Sadece köprü yapmak, cami yapmak sadaka-i cariye değildir. Bir fabrikanın bacasının tütmesine vesile olmak da sadaka-i cariyedir. Şu anda gelişmeler çok güzel. Sivil toplum kuruluşları, vatandaşlar ve kamu kuruluşları aynı çatı altında buluşuyor, aynı yere bakıyorlar. Rabbim, birlik beraberliğimizi daim eylesin” diye konuştu.AJANS URFA
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER