Vali Şıldak açıkladı: Son 4 ayda trafik kazalarında kaç kişi hayatını kaybetti?

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, kentte Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen trafik farkındalığı etkinliğinde yaptığı konuşmada son 4 ayda trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı. Vali Şıldak'ın açıkladığı verilere göre, son 4 ayda Şanlıurfa'da trafik kazalarında 74 kişi hayatını kaybetti.

Vali Şıldak açıkladı: Son 4 ayda trafik kazalarında kaç kişi hayatını kaybetti?

Türkiye genelinde gerçekleştirilen Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa’da da İbrahim Tatlıses İlkokulu önünde trafik farkındalığı etkinliği yapıldı.

Yapılan etkinliğe Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, İl Emniyet Müdürü Erdem Bildirici, Şanlıurfa İl ​​Jandarma Komutanı Mücahit Avkıran’ın yanı sıra çok sayıda görevli polis ve öğrenciler katıldı. 

Düzenlenen etkinlikte, Vali Şıldak, Emniyet Müdürü Bildirici ve Jandarma Komutanı Avkıran, çocuklarla birlikte önce karşıdan karşıya geçti, ardından yolda bulunan yaya geçidini boyadılar.

Etkinliklerin ardından açıklama yapan Vali Şıldak, Şanlıurfa’da ocak ve nisan ayları arasında trafik kazaları nedeniyle hayatını kaybedenlerini sayısını açıkladı. 

Son 4 ayda trafik kazaları nedeniyle 74 kişi hayatını kaybetti. Kaza sonucu hayatını kaybedenlerden 18’i yaya, 5’i ise motosiklet sürücüsüydü. 

Vali Şıldak, Şanlıurfa için bu rakamın oldukça yüksek olduğunu belirterek vatandaşları trafik kurallarına uyma konusunda uyardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER