Başhekim Güzelçiçek’in hizmetlerini çekemeyenlere fırsat doğdu

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Ahmet Güzelçiçek’in yakınlarının hastane görevli bir doktoru darp ettiği yalanına sarılan bazı çevreler, Şanlıurfa’ya hizmette sınır tanımayan Güzelçiçek’i istifaya çağırdı.

Başhekim Güzelçiçek’in hizmetlerini çekemeyenlere fırsat doğdu

Görev aşkı ve hizmet sevdasıyla  “halka hizmeti, hakka hizmet” düsturuyla hareket eden Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Ahmet Güzelçiçek, Şanlıurfa Çocuk Hastanesi’nin ardından Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde de başarılı çalışmalara imza attı.


Tabi bu hizmetleri çekemeyen bazı çevreler, Başhekim Güzelçiçek’in ayağını kaydırmak, yıpratmak ve siyasi çekişmelerin kısır döngüsünde onu ezmek için fırsat kolluyordu. Coronavirus hastalığına yakalandığı dönemde kirli emellerini hayata geçirmek için düğmeye basan bu malum çevreler, amaçlarına ulaşamayınca bu kez de Harran Üniversitesi Hastanesinde yaşanan talihsiz olaydan medet umdu. 


Başhekim Güzelçiçek’in babası yoğun bakımda ölümle pençeleşirken onlar bu talihsiz olayı nasıl ajite ederim hesapları yapmaya başladı. Sosyal medya üzerinde Başhekim Güzelçiçek’e hakaretler savuran bu çevreler, yalan ve iftiralarla “çamur atan tutmazsa izi kalır” hesapları içinde…İddialara göre;  Başhekim Ahmet Güzelçiçek’in babası İbrahim Güzelçiçek,  Coronavirus hastalığından dolayı Harran Üniversitesi Hastanesine kaldırılarak pandemi servisine alındı. İbrahim Güzelçiçek, servis bölümünde lavaboya giderken bir an da fenalaşarak yere yığıldı. Babasına müdahale edilmesini isteyen M. Güzelçiçek, görevli kadın doktora bağırarak, onu itti. Olayın yaşandığı sırada telefonu kapalı, Cuma namazında olan Başhekim Güzelçiçek, yaşanan tatsız olayı duyar duymaz kadın doktorun yanına giderek kadın doktordan özür diledi. İbrahim Güzelçiçek ise durumunun ağırlaşması üzerine Yoğun Bakım Ünitesine alındı.
Durumdan vazife çıkaran Şanlıurfa Tabip Odası, olaydan sorumlu olarak gördüğü Ahmet Güzelçiçek’i hedef tahtasına koydu.  Tabip Odası, başhekimin yakınları tarafından doktorun darp edildiğini,  sözde şiddete maruz kalan doktorun 3 kez beyaz kod çağrısının ise hastane yönetimi tarafından engellendiğini ileri sürdü.

 

Tabip Odasının açıklamasında şu ifadeler kullanıldı
 

“Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Dr. Ahmet Güzelçiçek’in kardeşleri ve yakın akrabaları 05.11.2020 tarihinde pandemi polikliniğinde başhekimin akrabaları olduklarını söylemiş ve hastaneyi hekimlerin başına yıkmakla tehdit edip izinsiz fotoğraflarını çekerek şantaj uygulamışlardır. Bu durum Başhekim tarafından örtbas edilirken 06.11.2020 tarihinde yine aynı güruh tarafından başhekimin arrest olan babasına tıbbi müdahale yapmak amacıyla bulunan Asistan hekim arkadaşımız, koruyucu ekipman dahi giymeden hızlıca gittiği olay yerinde başhekimin kardeşi tarafından fiziksel ve sözel şiddete uğramıştır. Şiddete maruz kalan hekimin 3 defa beyaz kod çağrısı ise hastane yönetimi tarafından iptal edilmiş ve güvenlik güçlerinin olay yerine intikal edip hekimin güvenliğinin sağlanması engellenmiştir. Yaşanan bu olayın takipçisi olduğumuzu ve Başhekimin derhal istifa etmesi gerektiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.” denildi.


“Akrabalarımın doktoru darp ettiği iddiası kesinlikle yalandır”


İddialarla ilgili Siverekgenclik.com sitesine konuşan Güzelçiçek,  olayın yaşandığı sırada Cuma namazında olduğunu ve telefonunun kapalı olduğunu savundu. Yaşanan olayı duyar duymaz doktorun odasına giderek özür dilediğini belirten Güzelçiçek, “ Bir doktor olarak doktor arkadaşımıza yapılan davranışı kabul etmem mümkün değildir. Akrabalarımın doktoru darp ettiği iddiası kesinlikle yalandır. Babamın yere düştüğünü gören yakımın doktorun yanına giderek tasvip etmediğim bir şekilde doktorun hastaya müdahalesini istemişlerdir. Tabi bu şekilde doktorumuza müdahalesini kabul etmemiz düşünülmez. Ben de olayın yaşandığı sırada Cuma namazındaydım, telefonum kapalıydı. Olayı duyar duymaz doktor arkadaşın yanına giderek özür diledim. Olayın soruşturulmasını herkesten daha fazla ben istiyorum.” dedi.


“Beyaz kod çağrısının engellendiğim doğru değildir”


Şanlıurfa Tabip Odası’nın iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten Güzelçiçek, “ Doktor arkadaşımızın 3 kez beyaz kod çağrısını engellediğim doğru değildir. Bunu ispatlayan belgeler elimde mevcuttur. Hakkımdaki iddialarla ilgili pazartesi günü suç duyurusunda bulanacağım.” diye konuştu.


“Harran Üniversitesi Rektörlüğü: olayın takipçisi olacağız”


Harran Üniversitesi Rektörlüğü, Başhekim Güzelçiçek ile ilgili iddiaları yalanlayacağına talihsiz bir açıklamada bulundu. Açıklamada, “Üniversite Hastanemizde 06.11.2020 tarihinde bir sağlık çalışanımıza yönelik hasta yakınları tarafından gerçekleştirilen olumsuz eylem hiçbir şekilde kabul edilemez. Konunun her yönüyle yakından takipçisi olacağımızı belirtmek isterim.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zaza
Zaza - 4 yıl Önce

Tabip odası ne diyorsa doğrudur.Başhekimin kardesiyim diye doktora bağiramazsın cahil.

Siverekli
Siverekli - 4 yıl Önce

Tabipler odası kime hizmet ediyor da bilip bilmeden konuşuyor

SIRADAKİ HABER