Kazı çukuruna düşen çocuğun yardımına üniversiteli genç yetişti!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kazı çukuruna düşen çocuğun yardımına üniversiteli genç yetişti, o anlar güvenlik kamerasında saniye saniye kaydedildi.

Kazı çukuruna düşen çocuğun yardımına üniversiteli genç yetişti!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kazı çukuruna düşen çocuğun yardımına üniversiteli genç yetişti, o anlar güvenlik kamerasında saniye saniye kaydedildi.


Olay ilçenin Dicle Mahallesinde meydana geldi. Alt yapı çalışmaları nedeniyle, bir elektrik şirketi tarafından açılan çukurdan geçmeye çalışan 2 çocuktan biri dengesini kaybederek yaklaşık bir metre derinlikteki çukura düştü. Çocuğun çukura düştüğünü fark eden Üniversite öğrencisi Taner Gün, çukura atlayarak yardımına koştu. Çevredekilerin yardımıyla düştüğü yerden çıkarılan çocuk, başından hafif yaralandı. O anlar saniye saniye bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.


Kaldırımda oyun oynayarak gelen 2 çocuk, karşı tarafa geçmek için kazılan çukur üzerinde kurulan köprüden geçmeye çalışıyor. Çocuklardan biri, geçitten geçerken, diğeri dengesine kaybederek kafa üstü çukura düşüyor. Çocuğun düştüğünü fark eden Taner Gün ve çevredekiler, çocuğun yardımına koşarak, düştüğü yerden çıkartarak, sakinleştiriyor. Görüntülerde olay yerine çocuğun annesi ve 112 Acil ekiplerinin çağrıldığı ve olay yerine geldikleri görülüyor.
Olayla ilgili açıklamada bulunan BESYO 3. Sınıf öğrencisi Taner Gün,” Babamın marketinde çalışırken, bir çocuğun çukura düştüğünü gördüm. Bende insanlık görevim olarak yardımına koştum ve çocuğu çukurdan çıkardım. Ardından ailesine haber verdik, ailesi geldikten sonra 112 Acil servisi aradık. Kısa sürede 112 Acil ekipleri geldi ve çocuğa gerekli müdahaleler yaptı. Çok şükür çocuğun bir şeyi yoktu” ifadelerini kullandı.


Yardıma koşanlardan bir diğer isim ise  Serdal Demiroğlu’da,” Bir baktık ki bir çocuk kazılan çukurun üzerinden geçmeye çalışırken düştü. İçine düştüğü gibi komşumuz Taner hemen çukura atlayarak, çocuğu çıkardı ve bende ona yardım ettim.

Çocuğu sakinleştirdik, çok şükür başından ufak bir kırık haricinde bir şeyi yoktu. Daha sonra ailesi ve ambulansa haber verdik, ambulans geldi gerekli tedavi yaptı” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2021, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER