Müdahalede bulunan personel hakkında soruşturma başlatıldı

Siverek Belediyesi hafta sonu sosyal medyada yer alan görüntüler üzerine konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Müdahalede bulunan personel hakkında soruşturma başlatıldı

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personelince hafta sonu hasta olduğu bildirilen köpeğe yapılan müdahale görüntülerinin sosyal medya da yer almasının ardından gelen tepkiler üzerine açıklama yapıldı.


Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, müdahale şeklinin kabul edilemez olduğu vurgulandı.


Olayın kırsal Ericek Mahallesi’nde yaşandığının belirtildiği açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “14.08.2021 tarihinde mahalle muhtarının ilgili müdürlüğümüze hasta bir can dostun olduğu ihbarı üzerine personelimiz olay yerine intikal etmiştir. Yapılan ilk incelemede lavabodaki dostumuzun ağız ve göz bölgelerinde kan oluğu saptanmıştır. Bunun üzerine görevli personel can dostumuzun kuduz olma şüphesi olduğunu ve durumun İlçe Tarım Müdürlüğüne bildirilmesi yönünde görüş beyan etmiştir. Mahalle muhtarının ‘köpeği çıkarın’ ısrarı üzerine can dostumuz olduğu yerden çıkarılarak yapılan ilk incelemede yılan tarafından ısırıldığı tespit edilmiş ve yapılan tüm müdahaleye rağmen can dostumuz kurtarılamamıştır.”


Gelen her ihbarın titizlikle değerlendirildiğinin ifade edildiği açıklamada, “Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüze zaman zaman gelen yaralı veya saldırgan hayvan ihbarını değerlendiren ekiplerimiz, aldıkları yardıma ihtiyacı olan hayvanları Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kedi ve Köpek Rehabilitasyon Merkezine göndermektedir. Burada rehabilite edilen hayvanlar yeniden doğal ortamına salınmaktadır.” denildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2021, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER