Siverek Müftüsü Ahmet Hilmi Yazar'ın Kadir Gecesi Mesajı

Yüce Allah'ın kullarına ikramının bol olduğu, günahkar olanların affa uğrayabilecekleri, hatalarından kurtulmak isteyenleri bu hatalarını affettirebilecekleri bir zaman dilimi olan mübarek kadir gecesine kavuşmuş bulunmaktayız...

Siverek Müftüsü Ahmet Hilmi Yazar'ın Kadir Gecesi Mesajı
Yüce Allah'ın kullarına ikramının bol olduğu, günahkar olanların affa uğrayabilecekleri, hatalarından kurtulmak isteyenleri bu hatalarını affettirebilecekleri bir zaman dilimi olan mübarek kadir gecesine kavuşmuş bulunmaktayız.

     Kadir gecesini önemli kılan en temel faktör Yüce Rabbimizin bizlere bildirdiği üzere, Kur'an-ı Kerim'in kendisinde indirilmeye başlanmasıdır. Kur'an-ı Kerim son ilahi mesajdır. İnsanlığı yanlıştan doğruya ulaştıran, dünya ve ahiret huzuru sağlayan son kutsal kitaptır. Allah'ın insanlık için merhametinin nişanıdır. Kur'an-ı Kerim Kadir Gecesindeki bir geceyi bin aydan daha hayırlı kılmaktadır.
Hz. Peygamberimiz bir hadislerinde şöyle buyuruyorlar:''Kim inanarak ve sevabını Allah'tan bekleyerek Kadir gecesini ihya ederse geçmiş günahları affolunur.''

     Mısır ve Suriyeli kardeşlerimiz başta olmak üzere İslam Aleminin üzerindeki sıkıntıların bir an önce kalkması temennisiyle tüm Siverek halkımızın kandilini tebrik ederim.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER