Siverek'te kar yağışından dolayı birçok kırsal mahallenin yolu kapandı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından dolayı bir çok kırsal mahalleye ulaşım sağlanamıyor.

Siverek'te kar yağışından dolayı birçok kırsal mahallenin yolu kapandı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde dün etkili olan yoğun kar yağışı günlük yaşamı olumsuz şekilde etkiledi. Kar yağışından dolayı bir ço kırsal mahalleye ulaşım sağlanamıyor.

Ekipler, kapanın yolları açmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

"Zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayın"

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayın uyarısında bulunarak, "Özellikle kar yağışının yoğun olduğu bölgelerde zorunlu olmadıkça araçla trafiğe çıkılmaması gerektiğini aktaran Çakmak, "Özellikle kırsaldan merkeze doğru lütfen çıkmayın. Her mahsur kalan araç ekiplerin yol açma çalışmalarını geciktirmek demektir. Ekiplerimiz zaten hastalara ulaşmak için canla başla çalışıyor. 669 yerleşim alanından söz ediyoruz ki bütün hepsine aynı anda yetişmek için ne insan ne de makine gücü yetmez. Bu sebepledir ki lütfen zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayın ve bu süreci hep birlikte atlatalım. Çıkmanız gerekiyorsa bile kar lastiği ve zincir olmadan evden çıkmayın." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER