Bakan Şimşek’ten seçim sonrası ilk mesaj: Tasarrufu ön planda tutacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek seçim sonrası ekonomiye dair ilk açıklamasını sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Bakan Şimşek’ten seçim sonrası ilk mesaj: Tasarrufu ön planda tutacağız

31 Mart yerel seçimleri sonrası, açıklanan resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti birçok bölgeyi kaybetti. CHP 47 yıllık uzun aradan sonra ilk kez Türkiye genelinde sandıktan birinci parti olarak çıktı.

Türkiye genelinde birçok kesim yapılan seçimlerde çıkan sonuçların nedeni olarak ekonomideki kötü gidişat gösterdi.

Tüm bu yaşanan gelişmeler ışığında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten ekonomiye ilişkin açıklama geldi. Şimşek sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda "Enflasyonu tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi, gelir politikası ve kamuda tasarrufu ön planda tutacağız" ifadelerini kullandı.

Mehemet Şimşek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. Eylül 2023’te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız. OVP’de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız. Böylece sürdürülebilir büyüme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız kalıcı refah artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır. Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız."

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2024, 23:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER