BTP lideri Baş: "Asgari ücreti sorduklarında 1000 TL olacak diyorum"

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Baş'nın asgari ücret yorumu duyanları şaşkına çevirdi.

BTP lideri Baş: "Asgari ücreti sorduklarında 1000 TL olacak diyorum"

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, Haberler.com stüdyolarında Haber Müdürü Olgun Kızıltepe'nin konuğu oldu.

BTP lideri Baş, asgari ücret hakkında, "Bana asgari ücreti sorduklarında 1000 TL olacak diyorum. Kimse asgari ücretle çalışmaz bu sayede. Madem yükseltilince ülke ekonomisine zarar veriyor, o zaman düşürelim" ifadelerini kullandı.

Baş'ın bu cevabı Kızıltepe'yi bile şaşkına çevirdi. Kızıltepe "Nasıl yani?" diyerek Baş'ın sözlerine açıklık getirmesini istedi.

Hüseyin Baş, "1000 TL" önerisinin şaşkınlıkla karşılanmasının ardından neden bu rakamı verdiğini anlatarak, şöyle devam etti: "Bizim aslında asgari ücret hakkında fikir beyan etmemiz yanlış. Şimdi ben asgari ücret 10 bin TL olsun, 15 bin TL olsun diyemiyorum. Açlık sınırının üzerinde olmak zorunda. O yüzden rakam söylemek yanlış.

"MADEM YÜKSELTİLMESİ ZARAR VERİYOR, O ZAMAN DÜŞÜRELİM"

Benim önerim şu şekilde. Madem ki asgari ücretin yükseltilmesi devletimize zarar veriyor. O zaman biz de asgari ücreti düşürelim, 1000 TL yapalım mesela. Kimse asgari ücret almasın. Herkes asgari ücretin üzerinde çalışsın. Burada önemli nokta alım gücü. İnsanları 1 ay çalıştırıp aç bıraktıktan sonra hiçbir şeyin anlamı yok."

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2022, 23:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER