Gülpınar 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını A Haber'e anlattı (VİDEO HABER)

AB Uyum Komisyonu Başkanı Kasım Gülpınar, A Haber’in canlı yayınında FETÖ’nün 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi gecesinde yaşadıklarını anlattı.

AB Uyum Komisyonu Başkanı Kasım Gülpınar, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin 4. Yılında TBMM’de yaşadıklarını anlattı.

Darbe gecesi olayı CHP’li bir milletvekilinden öğrendiklerini bildiren Gülpınar ‘’Misafirlikteydik. CHP’li bir milletvekilimiz bizi aradı. ‘’Darbe mi oluyor?’’ dedi. Bu devirde nasıl olur mümkün değil dedim. Televizyonu açtık. Gerçekten garip bir şeylerin döndüğünü anladık’’ dedi.

İşin ciddi olduğunu anlayınca evde oturmadıklarını belirten Gülpınar ‘’Çocukları eve götüremiyoruz. Kafamızda canlandırıyoruz, darbe olursa bizleri toparlayacaklar diye. 12 Eylül’e yetiştim. 10 yaşındaydım. O zamanlarda siyasilerin başlarına neler geldiklerini bildiğimiz için çocukları bulunduğum yerde bıraktım’’ dedi.

TBMM’ye kendi aracıyla gitmek istemediğini, misafirlikte bulundukları evin sahibiyle gittiklerini de anlatan Gülpınar ‘’15 Temmuz’dan 15 Temmuz’a değil, sürekli kafalarımızda canlanıyor o gece. Büyük bir travma yaşadık. TBMM’ye girince genel kurula doğru yöneldik. 10 dakika sonra ilk bomba atıldı. O bomba patlar patlamaz herkes galeyana geldi. Türkiye o manzarayı izledi. Akabinde 2. Sarsıntı gerçekleşti. Tahminlerin ötesinde çılgınlık, saçmalama ve her türlü hıyanetle karşı karşıya olduğumuzu gördük. Hep birlikte sığınağa yöneldik’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2020, 19:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zaza
Zaza - 4 yıl Önce

Feto nun siyasi ayagı çok yakinimizda...

Dımıl
Dımıl - 4 yıl Önce

He he

SIRADAKİ HABER