Özaslan, basın mensuplarıyla bir araya geldi

HÜDA PAR Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Emin Özaslan, Siverek’te görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Özaslan, basın mensuplarıyla bir araya geldi

31 Mart yerel seçimlerine az bir zaman kala Şanlıurfa ve ilçelerinde hareketlilik devam ediyor. Çalışmalarını sürdüren Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özaslan seçim lokali açılışına katılmak üzere Siverek’e geldi.

Siverek’te görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelen Başkan adayı Özaslan, seçim sürecini değerlendirdi.

Özaslan görüşmede Şanlıurfa’nın kanayan yarası olan mevsimlik tarım göçüne dikkat çekerek, bu konuda gerekli adımların atılması gerektiğini belirtti.

“MEVSİMLİK TARIM GÖÇÜ, ŞANLIURFA’NIN EN ÖNEMLİ SORUNLARINDAN BİRİDİR”

Özaslan: “Her yıl binlerce aile, geçimlerini sağlayabilmek için mevsimlik tarım işçisi olarak başka şehirlere göç ediyor. Ekibimizle daha önce farklı şehirlerde çalışan mevsimlik tarım işçilerini çalıştıkları yerde ziyaret ettik. Ziyaret sonrası ailelerin sorunlarını ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerini kamuoyu ile paylaştık.” dedi.

Başkan adayı Özaslan, seçildikleri takdirde mevsimlik tarım göçünü bitireceklerini vurgulayarak, “Mevsimlik işçi Şanlıurfa’mızın en büyük sorunudur. Ailelerimiz zor şartlarda ve düşük ücretlerle çalışmak zorunda kalıyor. Çocuklar ise eğitimden mahrum kalıyor. Bu sorunun çözümü için acil adımlar atılması gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

Programa, Özaslan’ın yanı sıra, Hüda Par Siverek Belediye Başkan Adayı Abdurrahim Sımak ve Hüda Par Siverek yönetimi katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER