CHP Urfa vekili Bakan'a sordu: Başhekimler nerede?

banner18

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, kentteki hastanelere başhekim atanması yerine vekaleten başhekim görevlendirilmesini sağlık problemlerine neden olduğunu belirterek Sağlık Bakanı'na "Başhekimler nerede?" diyerek bir önerge sundu.

CHP Urfa vekili Bakan'a sordu: Başhekimler nerede?
CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Şanlıurfa'da yaşanan sağlık problemleri ile alakalı yazılı soru önergesini Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA'nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sundu. 


"Şanlıurfa da toplam 7 hastanede başhekim olmadığı iddiaları var" diyen vekil Aydınlık sunduğu önergeyle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:


"Bu hastaneler: Balıklıgöl, Eyyübiye (800 yataklı), Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma, Ceylanpınar, Suruç, Siverek, Bozova devlet hastaneleri. Şimdi şöyle düşünün bir yere vekaleten atandınız: Alınması gereken kritik kararların, önemli işlerin altına imza atar mısınız? Elbette atmazsınız, çünkü nasıl olsa yakın zamanda vekalet bitecek. O nedenle sorumluluk almak istemezsiniz. Şimdi bu 7 hastanemiz bu zihniyetle yönetiliyor. Birde bu yetmezmiş gibi Eyyübiye (800 yataklı) Devlet Hastanesine vekalet eden kişi, Kamu Hastaneleri Birliğine de vekalet ediyor. Gelen bilgiler bu yönde. Bunların hepsini soru önergemizde Sayın Bakana sorduk. Öyle tahmin ediyorum ki Sağlık Bakanımızın bu durumdan haberi yok, haber verilmemiş. Yoksa bu durum bir saniye bile böyle devam ettirilemez. Umuyorum ki Sayın Fahrettin Koca bizim bu soru önergemizle birlikte soruna el atacaktır." 

İşte Bakan'a sunulan 5 maddelik önerge:
"
1. Balıklıgöl, Eyyübiye (800 yataklı), Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma, Ceylanpınar, Suruç, Siverek, Bozova Devlet Hastanelerinde Başhekim olmadığı iddiaları doğru mudur?
2. Bu konuyla alakalı size ulaşan bir şikayet var mıdır?
3. Planlanan herhangi bir çalışmanız var mıdır?
4. Eyyübiye (800 yataklı) Devlet Hastanesine vekaleten bakan kişinin aynı zamanda Kamu Hastaneleri Birliğine de vekaleten baktığı iddiaları doğru mudur?
5. Bu konuyla alakalı herhangi bir açıklamanız var mıdır?"


AJANS URFA  
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zaza
Zaza - 2 yıl Önce

Torpille gelen Torpille gider,bu işler böyle olur.

Mm
Mm - 2 yıl Önce

Mesala" İdris Kirhan" Torpille geldi( Fakkibaba icin secim burosu acmisti) Fakkibaba gidince o da gitti.

SIRADAKİ HABER