Bakan Özer: 1 Mart tarihini öteleyebiliriz de

Milli Eğitim Bakanı Özer, "Deprem bölgesinde 1 Mart'ta eğitim başlayacak demedik. 1 Mart'a kadar bu 10 ilde eğitim öğretime ara veriyoruz. Duruma bakılacak. 1 Mart tarihini öteleyebiliriz de" ifadesini kullandı.

Bakan Özer: 1 Mart tarihini öteleyebiliriz de

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir televizyon canlı yayınında açıklamalarda bulundu. 

Bakan Özer, şunları kaydetti:

" Türkiye'yi normalleştirmemiz için eğitimi normalleştirmemiz lazım. Ana itici güç eğitim. 71 ildeki eğitimi 20 Şubat'ta başlatacağımızı açıklamıştık. Depremden etkilenen illerimizde okulların 24 tanesi yıkıldı, 83 tanesinde ağır hasar var. Şubat ayının sonuna kadar tüm okullardaki hasar tespit çalışmalarını tamamlamayı hedefliyoruz.

Deprem bölgesinde 1 Mart'ta eğitim başlayacak demedik. 1 Mart'a kadar bu 10 ilde eğitim öğretime ara veriyoruz. Duruma bakılacak. 1 Mart tarihini öteleyebiliriz de.

Şu anda bizim hasarımız diğer binalara göre çok az. 20 bin 868 binamızın 24'ü yıkıldı. Tüm okulların hasar tespit raporunu almadan eğitim öğretimi başlatmayacağız. Bu hafta içinde tüm okulların hasar tespitini yapacağız."

DEPREM BÖLGESINDEKI ÖĞRETMENLERIN DİĞER İLLERDE GÖREVLENDİRİLMESİ

Bakan Özer, deprem bölgesindeki öğretmenlerin durumuyla ilgili de şunları söyledi:

" İhtiyaç olması durumunda yeni öğretmen atamaları da yapacağız. Eğitim-öğretimde neye ihtiyaç varsa atama yoluyla, görevlendirme yoluyla onu yapacağız. Bölgedeki öğretmenlerimizin diğer illere görevlendirilmesiyle ilgili süreçleri bu hafta içinde başlatacağız".

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER