Milli Eğitim Baknı Özer Okul Müdürüne fırça attı!

Milli Eğitim Bakanı Özer, Şanlıurfa ziyareti kapsamında Eyyübiye’deki Halilurrahman Ortaokulunu gezdi. Öğrencilerin kütüphane isteğinin yanında bahçede basketbol sahası olmadığını da gören Özer, okul müdürü ile İl Milli Eğitim Müdürü Kurt’a fırça attı.

Milli Eğitim Baknı Özer Okul Müdürüne fırça attı!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Şanlıurfa ziyareti kapsamında Buhara Eğitim Kampüsü’nde bulunan Halilurrahman Ortaokulunu gezdi.

Okulda sınıfları gezen ve öğrencilerle sohbet eden Bakan Özer, sınıflardaki kırık ve kirli sıraları görünce okul yönetimini ve öğretmeni fırçaladı. Özer, okuldan ayrılırken kendisini bahçede bekleyen öğrencilerin yanına gitti. Bakan Özer, öğrencilerin kütüphane istediklerini söylemesi üzerine tekrar sinirlenip okul müdürü ile İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt’a yine tepki gösterdi. Okul bahçesinde basketbol sahasının olmadığını da gören Bakan Özer, okul müdürüne “Buraya bir basketbol sahası yapılmaz mı? Siz ne biçim adamsız ya siz ne iş yaparsınız? Para isteyip de para mı vermedik? Bu çocukları burada niye mağdur ediyorsunuz? Sayın müdür gezdirdiğiniz okul böyleyse gezdirmediğiniz okullar nasıl” diyerek tepkisini dile getirdi.

BAKAN ÖZER’DEN EŞ DURUMU TAYİN SÖZÜNÜ ALDI

İlknur Yanbulut isimli öğretmen, Buhara Eğitim Kampüsünden ayrılan Bakan Özer’in yolunu keserek eş durumu başvurusunu 1 gün gecikmeli olarak kaçırdığını ve 3 yıldır eşiyle ayrı yaşadığını anlattı. Bunun üzerine bakan Özer, bilgi notu alarak kadın öğretmene yardımcı olacağını söyledi. Buna çok sevinen Yanbulut, arkadaşlarına sarılarak, derdini bakana anlatmanın mutluluğunu yaşadı.

ÇOK SAYIDA KORUMA EŞLİK ETTİ

Bakan Mahmut Özer’in, aralarında özel hareket polisi, resmi ve sivil polis ile zabıtanın da bulunduğu yaklaşık 200 kişiyle ziyaretini sürdürmesi dikkati çekti.

Bu haber https://www.ajansurfa.com kaynağından alıntılanmıştır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER