Kız Öğrenciyi Makam Aracı İle Sınava Götürdü

Kız Öğrenciyi Makam Aracı İle Sınava Götürdü

Kız Öğrenciyi Makam Aracı İle Sınava Götürdü

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı,ilçeye 45 Km uzakta bulunanKarabahçe köyü  ortaokulu  öğrencisi Baran Tekin(12)  bu gün  yapılan orta öğretim geçiş sınavı( OGES) 'na girmesine  izin vermeyeceğini  daha önce öğretmenlerine  bildiren küçük Baran'ın  imdadına ilçe kaymakamı Hamza Erkal yetişti.


   Okul yönetimininbilgilendirdiği İlçe kaymakamı Erkal sabah saat 07'de  ilçeden hareket ederek kızın yaşadığı Karabahçeköyüne  giderek kızın babası Mahmut Tekinile  görüştü.


     12 çocuk babasıTekin maddi imkanları yetersiz olduğu için okula göndermek istemediğini  ve bugün ki sınava girmesini istemediğini kızınıokutmak  istemediğini  belirtmesi üzerine  ilçe kaymakamı Erkal aileye  yardımcı olacaklarını küçük kızın  ileriye dönük eğitim masraflarını karşılayacağını   belirterekbabayı  ikna edip  sınava girecek olan kız çocuğunu  makamaracıyla alıp evden iki km uzaklıkta bulunan  Karabahçe orta okuluna götürüp    sınıfa bıraktı. Küçük kız kaymakamın yardımıyla  OGES sınavına katıldı.


       İlçe kaymakamıErkal Konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti" bir kız çocuğununokula kazandırmak bizim için büyük bir olay,onun hayatını geleceğini kurtarmakadına  babasıyla   yakınlarıyla görüştük onlarda ikna oldu,ailenin bazı sıkıntıları vardı  onlarayardımcı olup çözeceğiz  baba bize sözverdi kızı okula gönderecek,kızımızın böyle bir yerden çıkıp ayrılıp hayatını kurtarması için  tek çıkış yoluokumaktır, tabi kızımızın  okulabaşlaması bizim için mutluluk verici bir olay teşekkür ediyorum "dedi.


    Kaymakamın sınavagetirdiği Baran Tekin isimli kız öğrenci ise okuluna kavuştuğu için çok mutluyum dedi.


Haber Mehmet SEZGİN

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER