Takoran Kültür ve Doğa Festivali programı belli oldu

Siverek Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 3. Uluslararası 5. Geleneksel Takoran Kültür Ve Doğa Festivali programı belirlendi.

Takoran Kültür ve Doğa Festivali programı belli oldu

22-24 Eylül tarihinde düzenlenmesi planlanan festivalde eşsiz manzarası ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Takoran Vadisi'nin tanıtımı amaçlanırken bölgenin turizm potansiyelinin arttırılması hedefleniyor.

22 Eylül tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Mesire Alanı'nda başlayacak olan festivalin ilk gününde katılımcıların yerleşmesi beklenirken yapılacak açılış konuşmalarının yapılması planlanıyor.

Saat 17.00-21.00 arasında sportif olta balıkçılığı yarışması için kura çekimi ve çip dağıtımının yapılacağı ilk gün, folklor gösterisiyle tamamlanacak.Şabut ve turna balığı yakalama yarışmasının 1. etabının yapılacağı festivalin 2. gününde etkinlik şöleni, aerobik, egzersiz, yoga, çocuklarla eğitsel oyunlar, zumba ve kick boks gösterisinin düzenleneceği belirtildi.
Etkinliklerle dolu ikinci günde doğa yürüyüşü, kano yarışmaları, uçurtma etkinliği, dilek balonu gösterisi ve gökyüzü gözlem şenliğinin ardından gecenin sonunda davetliler Siverek Belediyesi sıra gecesi ekibinin seslendireceği eserlerle müziğe doyacak.

Etkinliğinde son gününde ise şabut ve turna balığı yakalama yarışmasının 2. etabı ve bisiklet yarışmasının akabinde balık tutma yarışmasının sonucu belirlenecek.

3 günlük Takoran Kültür Ve Doğa Festivali, yapılacak konuşmalardan sonra düzenlenecek ödül töreninin ardından sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2023, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER