Evi Yanan Yaşlı Çift, Milletvekili Gülpınar Sayesinde Evlerine Kavuştu

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden 3 ay önce evleri tamamen yanan ve dışarıda kalan çiftin yardımına AB Uyum Komisyon Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar yetişti.

Evi Yanan Yaşlı Çift, Milletvekili Gülpınar Sayesinde Evlerine Kavuştu

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Narlıkaya mahallesinde 3 ay önce nedeni bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın sonucu evi tamamen yanan Mehmet Gelener'in yarımına AB Uyum Komisyonu Başkanı Kasım gülpınar yetişti. 

Evleri yandıktan sonra dışarıda kalan yaşlı çift için Gülpınar duyarısız kalmayarak çiftin evinin yapılması için gerekli çalışmanın başlatılmasını istedi.  

Evin sarp bir arazide olması ve araçların bölgeye yetişmemesi nedeniyle Siverek Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce evin yapılacağı yere önce yol açıldı ve stabilize döküldü. Yolun yapılması sonrasında evin temelleri kazılarak, kısa sürede ev tamamlandı. 2 artı 1 proje şeklinde yapılan evde, banyo, lavabo ve mutfak mevcut.

"Milletvekili Kasım Gülpınar'ı hiç görmedim"

Evinin tamamlanmasıyla yeni evine yerleşen Gelener çifti, evin yapılmasıyla ilgili tüm masrafları üstlenen Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar'a teşekkür etti. Milletvekilini ömrü boyunca hiç görmediğini ve tanımadığını dile getiren Mehmet Gelener, "Yaklaşık 3 ay önce evim yandı, hayırseverlerden evimin yapılmasıyla ilgili yardım talebinde bulunmuştum, evimin yandığını duyan milletvekili yakını köye gelerek bizleri ziyaret etti, Milletvekilinin kendisini gönderdiğini söyleyerek evimi yapacağını bana illetti, sağ olsun evimi yaptı çok güzel bir eve kavuştum, Allah kendisinden razı olsun kendisini de evime davet ettim inşallah Milletvekilimizle yeni evimde tanışacağım, beni görmediği ve bilmediği halde evimin tüm masraflarını karşılaması bana gurur verdi" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 12:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kasım Yıldız
Kasım Yıldız - 4 yıl Önce

Allah razı olsun sayın vekimiz Kasım Gülpınar dan sayın vekilim ufallilarin gurur kaynağı olmuştur saygılarımla

SIRADAKİ HABER