Siverek’te yol yapım çalışmaları son sürat devam ediyor

Siverek Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerince altyapısı tamamlanan yollarda yenileme çalışmalarına devam ediliyor.

Siverek’te yol yapım çalışmaları son sürat devam ediyor

Bir süredir elektrik, doğalgaz, telekom ve bazı kurumlarca yürütülen altyapı çalışmaları kapsamında kentin dört bir yanındaki yollar ve kaldırımlarda meydana gelen tahribatlar giderilmeye başlandı.

Çalışmalar kapsamında birçok kırsal mahallenin de grup yolu olarak kullandığı Şirinkuyu Mahallesi’ndeki Firkan Tüysüz Caddesi altyapısının tamamlanmasıyla asfaltlama çalışmalarına başlandı.

Fen İşleri Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yaklaşık 2 kilometrelik caddede yürüttüğü sıcak asfaltlama çalışmasının ardından ekiplerin zaman kaybetmeden diğer bölgelere yönlendirileceği belirtildi.

Çalışmaların devam ettiği caddede incelemelerde bulunan Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Muhtar ve mahalle sakinleriyle de bir araya gelen Çakmak, istek ve talepleri dinledi.

Altyapısı tamamlanan bölgelerde çalışmaların sürdüğünü aktaran Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, Sivereklilere sabrından dolayı teşekkür etti.

Mevcut caddenin grup yolu olarak kullanılması nedeniyle önemli olduğunu belirten Çakmak, “Birçok kırsal mahallenin grup bağlantı yolu olmasının yanı sıra bazı merkez mahallelerimizin yoğun olarak kullandığı bir cadde olarak öne çıkıyor. Büyükşehir Belediyemiz ile beraber şu an sıcak asfaltlama çalışması yapıyoruz. Yürütülen altyapı çalışmalarından dolayı caddede ciddi kazılar mevcuttu ki firmalara çalışmaları hızlandırmaları konusunda ciddi talebimiz oldu. Alt yapı çalışmalarının ardından Büyükşehir Belediyemiz de bizlerin ve vatandaşların sesine kulak vererek hızlı bir şekilde çalışma başlattı. Cadde ciddi anlamda önemi olan bir lokasyonda yer alıyor. Şu an sıcak asfalt çalışmasına başlandı ve çalışmalar devam ediyor. Caddedeki asfalt çalışmasının tamamlanmasına müteakip kaldırım yenileme çalışmalarına başlanacak. Yürütülen çalışmaların memleketimize ve mahallemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Firkan Tüysüz Caddesi’nin önemli bir noktada yer aldığını aktaran Şirinkuyu mahalle muhtarı Şeyhmus Çelik, “Başkanımızın da dile getirdiği gibi bu yol çok işlek ve önemli bir noktada yer alıyor. Başkanımız Ayşe hanımın ciddi anlamda desteğiyle yolun yapılmasına başlandı. Başkanımız gece gündüz şehrin sorunlarının çözülmesi noktasında çaba harcıyor. Ben bu noktada kendisine mahalle sakinlerim adına gönülden teşekkür ediyorum. Yol medeniyettir.” dye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 9 ay Önce

Dalga mı geçiyorsunuz?yol yapım çalışmasıymıs siverekteki yolların %90 bozuk ve yıkık bir de tedaş tan sonra hiç bir yol düzgün kalmadı tedaş yol yapım parasını peşin verdiği halde hiç bir yol kaldırım onarılmadı muhtemelen parayı çaldılar

hasan karamurat
hasan karamurat - 9 ay Önce

hangi çalışma çocuklar okula gidemiyor ben 34 yaşındayım bı turlu görmedim bu yolların yapildigini

SIRADAKİ HABER