Yaban Domuzu Çobanı Hastanelik Etti

Yaban Domuzu Çobanı Hastanelik Etti

Yaban  Domuzu Çobanı Hastanelik Etti

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine  ilçenin  Eskihan köyünde yaban domuzu  bir çobana saldırark hastanelik etti.  Çobana saldıran yaban domuzunu köylüler av tüfeği  ile vurdu.

 

İlçeye  17 kilometre uzaklıkta bulunan Eskihanköyünde  öğle saatlerinde merada koyunotlatan çobana Ferit Koyunsever,  yabandomuzunun saldırısına uğradı.  Bir andaüzerine yürüyen domuzun saldırısı ile neye uğradığını şaşıran çoban yanındataşıdığı tüfekle domuza peş peşe ateş ederek domuzu yaraladı. Baygınlık geçirenFerit Koyunsever'in yardımına sialah seslerini duyan diğer çobanlar ve köylüleryetişti yaralı domuzu fark eden  köysakinleri domuzu av tüfeği ile öldürdü.

 

 Domuz saldırısına uğrayan çoban FeritKoyunsever, kalçasından ve çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralanan FeritKoyunsever köylülerin yardımı ile Siverek devlet  hastanesine getirilerek tedavi altınaalındı.

 

Domuzsaldırısına uğrayan Ferit Koyunsever şöyle dedi. " Hayvanlarımı otlatırken bir anda hayvanların arasındançıkan domuz bana saldırdı, yere düştüm domuz defalarca  kalçalarımı dişledi. Bende domuzun boğazınıtutmaya çalıştım ama çok kuvvetliydi,  avtüfeğim ile ateş ettim, uzaklaştı sonra bayılmışım." Dedi.

 

 İlk kez domuz gören köylüler cep telefonlarıile ölü domuzun videolarını çekti.

 

Haber : Mehmet SEZGİN

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER