AK Parti ile Yeniden Refah anlaştı! Şanlıurfa ve Elazığ iddiası!

AK Parti ile Yeniden Refah Partisi arasındaki ittifak görüşmeleri yaşanan kesintinin ardından yeniden başladı. AK Parti ve Yeniden Refah Partisi anlaştı. Yeniden Refah İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday çıkarmayacak ve AK parti adaylarını destekleyecek. AK Parti'nin iki ili Yeniden Refah'a verdiği iddia edildi.

AK Parti ile Yeniden Refah anlaştı! Şanlıurfa ve Elazığ iddiası!

AK Parti ve Yeniden Refah Partisi arasında kesintiye uğrayan ittifak görüşmeleri yeniden canlandı. Yeniden Refah Partisi'nin AK Parti'nin belediye meclis üyeliği ve birkaç yerde ilçe belediye başkanlığı teklifi sonrası İstanbul seçimlerinde aday çıkartmayacağı ve Murat Kurum'u destekleyeceği öne sürüldü. 

AK Parti iki ili Yeniden Refah'a verdi!

Dün AK Parti'den istifa eden MKYK üyesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Danışmanı Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partisi'nin Şanlıurfa belediye başkan adayı oldu.

Ali Rıza Septioğlu'nun oğlu ve AK Parti eski milletvekili Faruk Septioğlu da YRP'nin Elazığ Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. İki aday, AK Parti’nin iki önemli şehri Yeniden Refah Partisine vererek İstanbul için anlaştığı şeklinde yorumlandı. 

3 ilde aday çıkarılmayacak...

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre; YRP ile AK Parti’nin heyetleri, yaşanan kriz sonrasında önceki gün yeniden bir araya geldi. Görüşmede "YRP’nin Ankara, İstanbul ve İzmir’de aday çıkarmayarak Cumhur İttifakı’nın adaylarını destekleme kararını aldığı" ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2024, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER