AK Parti Meclis Üyesi Celal Kaya Milletvekili Aday Adaylık başvurusunda bulundu

AK Parti Meclis Üyesi Celal Kaya Milletvekili Aday Adaylık başvurusunda bulundu

AK Parti Meclis Üyesi Celal Kaya Milletvekili Aday Adaylık başvurusunda bulundu

AK Parti Meclis Üyesi Kaya Milletvekilliği Aday Adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı 
AK Parti Siverek Belediye meclis üyesi Celal Kaya meclis üyeliğinden istifa ederek 14 Mayısta yapılacak Milletvekilliği seçimleri için, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adaylık müracaatını gerçekleştirdi. 

Celal Kaya kimdir? 

Öncelikle İlimizde ve ülkemizde son zamanlarda yaşadığımız Deprem ve Sel baskınlarında Vefat eden vatandaşlarımızın mekanları cennet olsun kalanlara sabır çok geçmiş olsun Allah'ım bir daha böyle büyük afetler yaşatmasın

Celal Kaya 1987 doğumlu Siverek nüfusuna kayıtlı Karacadağ da ikamet etmektedir. Türkkan Aşiretin Genç kanat önderi kendisi Şanlıurfalıyım ’der. Yaptığı açıklamada şunları kaydetti. “Eğer nasip olurda seçilirsem ilk önce gençlik ve devlet arasında köprü olacağım. Bölgemiz aşiret gelenek ve göreneklerine bağlı olduğundan töre ve insanlık gereği büyüklere saygı, küçüklere sevgi ile her zaman sadık kalacağıma söz veriyorum. Doğu ve güneydoğu da yüce Allah'ım nasip ederse teknoloji ve tarıma daha önem vererek, teşvik ve sanayi alanında daha da ileri taşıyacağım. Şartlar ne olursa olsun her yerde doğru söyleyerek milletin emanetine sahip çıkacağım. Özelikle Gençlerimizi uyuşturucu batağından kurtarmak için canla başla çalışacağım. Terör örgütleriyle hayatta olduğum sürece mücadele ederek, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için sonuna kadar mücadele edeceğini” belirtti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2023, 16:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Garip kaya
Garip kaya - 2 hafta Önce

Hayırlı olsun başkanım

Çarmelik
Çarmelik - 2 hafta Önce

Başarılar Allah yolunuzu açık etsin

İsimsiz
İsimsiz - 7 gün Önce

Başarılar

SIRADAKİ HABER