Otobüs firmaları bayramı fırsat bildi! Fiyatlar tavan yaptı

Şanlıurfa’da, ikinci ara tatil ile Süper Kupa heyecanının bu yıl Ramazan Bayramı'na denk gelmesi şehirdeki hareketliliği artırdı.

Otobüs firmaları bayramı fırsat bildi! Fiyatlar tavan yaptı

Şanlıurfa’da, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 7 Nisan’da oynanacak Süper Kupa maçı, okullarda ikinci ara tatil derken Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olacağının duyurulması kentteki hareketliliği arttırdı. Bu durum, otobüs bilet fiyatlarının yükselmesine de sebep oldu.

Kentteki hareketliliğin ilerleyen günlerde daha da artması beklenirken, otobüs firmaları indirimli bilet satışlarını sonlandırdı, otobüs biletlerinin fiyatları arttı. Daha önce kampanyalı dönemlerde 800 TL'ye satılan biletler, bayram öncesi dönemde 1400 TL'ye kadar yükselecek.

Bayram tatilini memleketi Şanlıurfa’da geçirmek isteyen İstanbul’daki bir kişinin otobüsle gidiş-dönüş ortalama en az 2 bin 400 lira ödemesi gerekiyor. İki şehir arasındaki tek yön en uygun bilet bin 200 liradan başlıyor.

Acente sahipleri, ilerleyen günlerde daha yoğun bir seyahat dönemi beklediklerini ifade ederek, yoğunluğun artmasıyla bilet fiyatlarında da muhtemel bir artışın yaşanabileceğine dikkati çekti.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2024, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER