Yeni kabine ile ilgili flaş iddia! Listede yer alan isimler belli oldu

Yeni kabinede bakan olarak yer alacak isimler netleşmeye başladı. Gazeteci Candaş Tolga Işık'ın iddiasına göre, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yeni MİT Müsteşarı olurken, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ise kabinede Dışişleri Bakanı olarak yer bulacak.

Yeni kabine ile ilgili flaş iddia! Listede yer alan isimler belli oldu

Yapılan 28 Mayıs cuhmurbaşkanı seçimi ikinci turunun kesin sonuçlarının açıklanması sonrasında gözler yeni kabinenin belirlenmesine çevrildi.

Her ne kadar Cuhmurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yemin ettikten sonra yeni kabine listesini Çankaya Köşkü’nde kamuoyu ile paylaşması beklense de,kabinede yer alacak bazı isimlerle ilgili iddialar sosyal medyada dolaşmaya başladı.

Gazeteci Candaş Tolga Işık yaptığı paylaşımla şu an Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın yeni MİT Müsteşarı olarak listede yer aldığını ileri sürdü.

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın da Dışişleri Bakanlığı görevine getirildiğine değinen Işık, paylaşımında, “İstanbul valisi Ali Yerlikaya yeni İçişleri Bakanı MİT Müsteşarı Hakan Fidan yeni Dışisleri Bakanı... Eski kabineden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Kültür Turizm Bakanı Mehmet Ersoy yeni kabinede de devam ediyor. Mehmet Şimşek ekonominin başına geçiyor Maliye Bakanı olarak... Uğur İbrahim Altay, Çevre ve Şehircilik Bakanı... Adalet Bakanlığı Mustafa Şentop ve Bülent Turan arasında gidip geliyor, yarın netleşecek... Fatih Kacır, Bilim ve Sanayi Bakanı.... Ulaştırma Bakanı Hayri Baraçlı... Fuat Oktay, devam... MSB, Yaşar Güler...” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2023, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER