Bahçeli çağrıda bulunmuştu, Tantan'dan Bahçeli'ye HÜDA-PAR yanıtı: Bir bir saydık

Sadettin Tantan, HÜDA-PAR'ın Cumhur İttifakı'na desteğini savunurken kendisine açıklama yapması çağrısında bulunan MHP lideri Bahçeli'ye yanıt verdi: "HÜDA-PAR’la Hizbullah arasında bağ vardır."

Bahçeli çağrıda bulunmuştu, Tantan'dan Bahçeli'ye HÜDA-PAR yanıtı: Bir bir saydık

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hizbullah ile ilişkisi nedeniyle eleştirilen HÜDA-PAR'ın terörle ilgisi olmadığını belirtirken Hizbullah'a yönelik operasyonların yapıldığı dönemde İçişleri Bakanlığı görevinde bulunan Sadettin Tantan'a da açıklama yapması çağrısında bulundu. Tantan, Sözcü TV'ye bağlanarak Bahçeli'ye tepki gösterdi. 

Bahçeli, HÜDA-PAR'ın terörle ve Hizbullah'la ilişkisi olmadığını belirtirken "Sık sık gündeme taşınan Hizbullah terör örgütünün ise nasıl ve ne zaman çökertildiği malumdur, bu hususta da, ara sıra vermiş olduğu beyanlarla 'Emperyalist güçlere karşı oyunu bozacak Türk milletidir' görüşünü paylaşan eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’ın kamuoyuna açıklama yapması boynunun borcudur. Her fırsatta konuşmayı alışkanlık haline getiren Tantan’ın bu konuda sessizliğe gömülmesi, bakanlık sorumluluğunu üstlendiği dönemde Hizbullah terör örgütüne karşı hangi operasyonel faaliyetlerin yapıldığını dürüst şekilde paylaşmaktan şu ana kadar imtina etmesi doğru değildir" ifadesini kullandı. 

TANTAN: YENİDEN PARLAMENTOYA GİREBİLMEK İÇİN...

Daha önce yaptığı açıklamada kendi dönemlerinde 'bitirildiğini' söylediği Hizbullah'ın AK Parti döneminde yeniden 'dirildiğini' iddia eden Tantan, Bahçeli'nin bu çağrısının ardından Sözcü TV'ye bağlandı. Tantan, Bahçeli'ye yönelik şu ifadeleri kullandı: 

"HÜDA-PAR’la Hizbullah arasında tabii ki bağ vardır. İsimleri tek tek saymaya gerek yoktur. 57. Hükümet döneminde Hizbullah evlerinin nasıl ortaya çıkarıldığına, Gaffar Okkan’ın nasıl öldürüldüğüne, Başbakan Yardımcısı olarak şahit olmuş biri. Bunları nasıl söyleyebiliyor anlamak mümkün değil. HÜDA-PAR’ın alt yapısının kimlerden oluştuğunu gazetelerde, televizyonlardan bir bir saydık. Paraların kimden geldiği biliniyor. Oradaki faaliyetleri nasıl ortaya çıkardığımızı yakinen takip eden bir isim Bahçeli. İnanarak söylediğini düşünmüyorum yeniden parlamentoya girebilme kaygısıyla söylediğini düşünüyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER