TBMM Başkan Vekili Bozdağ; Ali Murat Bucak kardeşimiz seçildiğinde bizler Başkan Yardımcıları gibi çalışacağız

AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından özel bir düğün salonunda verilen iftar programında TBMM Başkan Vekili Bekir Bozdağ muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaşla bir araya geldi.

TBMM Başkan Vekili Bozdağ; Ali Murat Bucak kardeşimiz seçildiğinde bizler Başkan Yardımcıları gibi çalışacağız

31 Mart yerel seçimlerine bir hafta kaldığını belirten Bucak şunları kaydetti: “Seçime yaklaştık, bir hafta kaldı. Biz daha iyi, daha yaşanılabilir bir Siverek için siz değerli kanaat önderlerimiz ve muhtarlarımızdan destek istiyoruz. Siverek’e daha faydalı olabilmem için Sivereklilerin çok iyi düşünerek ilçede verecek olan desteklerini perçinlemek için, büyükşehir için mutlaka ayrıca bir çaba sarf etmesi gerekiyor. İlçe belediye başkanlığı, büyükşehir belediye başkanımızla beraber size sunacağımız hizmet daha kaliteli, daha iyi ve verimli olacaktır. Benim sizlerden özellikle bütün Sivereklilerden istirhamım oy verirken mutlaka büyükşehir belediye başkanlığıyla beraber Siverek belediye başkanlığını da perçinlemeniz. Ben daha öncede belediye başkanlığı yaptım ve belediye başkanlığı sürecimde yaptığım hizmetlere sizlerde şahit oldunuz. Ben sizlerden, daha iyi hizmet sunabilmem, daha gayretli olabilmem ve bundan önce almış olduğumuz oy oranından daha fazla oy oranıyla seçilmeyi umut ediyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”

AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Murat Bucak’ın konuşmalarının ardından konuşma yapan TBMM Başkan Vekili Bekir Bozdağ, yaptığı konuşmada, “Seçime çok az bir vakit kaldı. Şanlıurfa seçimleri sabah 7’de başlayacak 16’da bitecek. Dolayısıyla inşallah önümüzdeki hafta akşam saatlerinde Ali Murat Bucak başkanım sizlerin dua ve desteğiyle, Siverekli kardeşlerimin verdiği helal oylarla başkan seçilmiş olacak. Şimdiden kendisine tebriklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.


Şanlıurfa ve Siverek seçiminin Türkiye gündeminde olduğunu belirten Vekil Bozdağ, “Bu seçimde Şanlıurfa da Siverek’te Türkiye’nin gündeminde. Herkesin gözü Şanlıurfa ve Siverek’teki seçim ne olacakta. Bir gözleri de İstanbul’daki seçimde. Ama buradan şunu ifade etmek isterim ki; Şanlıurfa’da sürprize yer yok. Şanlıurfa Allah’ın izniyle dün olduğu gibi bugünde Erdoğan’ın kalesi olmaya devam edecek. Değerli kardeşlerim bizim Siverek’te de Şanlıurfa’da da yapacak çok ama çok işimiz var. Kaybedecek bir saniyemiz dahi yok. Kırsaldaki mahallelerimizi ve şehir merkezindeki mahallelerimizin onca ihtiyacı, talebi ve çözüm bekleyen de sorunları var. Bunların üstesinden gelmek için gece gündüz çalışacak, gecesini gündüzüne katacak bir biçimde yolumuza devam edeceğiz. Bir yandan büyükşehir bir yandan Siverek el ele verdiğimizde öte yandan merkezi hükümetle el ele tutuştuğumuzda Siverek’imize, Şanlıurfa’mıza daha çok şey kazandıracağımıza yürekten inanıyorum.” dedi.


SİVEREK VE ŞANLIURFA’YI ERDOĞAN VE ARKADAŞLARINA MI YOKSA ERDOĞAN KARŞITI ÇEVRELERE Mİ EMANET ETMEK HAYIRLI OLUR?

Bozdağ konuşmasının devamında, “Ben bütün Siverek’in hanımlarına, beylerine buradan sesleniyorum. Diyorum ki: ayın 31’inde Erdoğan ve arkadaşları kazanırsa mı Siverek için, Şanlıurfa için, sizler için, evlatlarınız, torunlarınız ve şehriniz için daha hayırlı olur, geleceğimizi daha doğru ellere teslim etmiş oluruz yoksa Erdoğan karşıtı çevrelere emanet ettiğimiz zaman mı daha hayırlı olur? Elimizi vicdanımıza koyalım. 22 yıldır aralıksız ülkemize hizmet eden, Türkiye’yi doğudan batıya, güneyden kuzeye bir anlamda değiştiren, bambaşka bir noktaya getiren Cumhurbaşkanımızı yeni dönemde Siverek’ten arkasına daha büyük bir destekle, yanına yol arkadaşı olarak Ali Murat Bucak’ı da katarak, bizim için Erdoğan’la koş diyerek büyük bir desteği beraber vereceğiz inşallah. Şanlıurfa’nın dünüyle bugünü mukayese edildiği zaman çok ama çok farklılıkları hep beraber görüyoruz. Büyük değişimler oldu. Allah’ın izniyle yarınlarda da daha büyük değişimlere Siverek de Şanlıurfa da gebedir. Çünkü ayın 31’inden sonra 4 yıl 3 ay gibi bir zaman dilimi var ve seçim yok. Bu ne demek? Sadece eser siyasetine, ihtiyaçları karşılamaya ve sorunları çözmeye odaklanmak ve gece gündüz Sivereklilerin, Şanlıurfalıların dertleriyle dertlenmek demektir. Onun içinde inşallah bu 4 yıl 3 ayda el ele verdiğimiz zaman Şanlıurfa içinde Siverek içinde yeni kazanımları daha güçlü bir şekilde birlikte hayata geçireceğiz. Bir elin nesi var iki elin sesi var. Biz iki elle, iki ayakla ve daha güçlü bir şekilde yolumuza elbette devam edeceğiz. Ben Sivereklilere güveniyorum ve inanıyorum.” ifadelerini kullandı.


YENİ DÖNEMDE BEKİR BOZDAĞ VE MİLLETVEKİLLERİ ALİ MURAT BUCAK’IN BAŞKAN YARDIMCILARI GİBİ ÇALIŞACAK

Bozdağ, konuşmasının devamında: “Eğer yeni dönemde Ali Murat Bucak kardeşim sizlerin duası ve desteğiyle 31 Mart’ın akşamında Siverek’in yeniden ve yeni şehr-ül emin’i olursa onun yardımcısı Bekir Bozdağ’dır, milletvekili arkadaşlarımızdır, AK Parti hükümetidir. Hep beraber biz destek olacağız. Onun arkasında cumhur ittifakı vardır birlikte hareket edeceğiz. Siverek’imizi beklediği eserlere kavuşturmak için beraber koşacağız. Bizim siyasetimiz eser siyasetidir. Pek çok eseri Siverek’e de Şanlıurfa’ya da biz kazandırdık. Bunun için çalışmaya devam edecek ve buradaki sorunları çözmek içinde büyük bir gayretin içinde olacağız.” diye konuştu.

BİZİM ŞANLIURFA’DA TEK RAKİBİMİZ DEDAŞ

Konuşmasında bölgenin kanayan yarası olan DEDAŞ’a da değinen Bozdağ, şunları kaydetti: “Bizim bölgede tek rakibimiz DEDAŞ çünkü bölgenin ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlamakta ciddi sorunlar var. Bizler vatandaşımız mağdur olmasın diye bunu oturup üzerinde ciddi çalışmalar yaparak bu enerjiyi vatandaşlarımıza sağlamamız gerekiyor. Tükenen enerji ve maliyet karşısında akılcı, ayağı yere basan, sizin de doğrudur bak bu olabilir dediğiniz bizim de dosdoğru dediğimiz aklın yolu bir denen ilke çerçevesinde herkesin olacağına inandığı bir projeyle milletin huzuruna çıkma konusunda kararlıyız. Geçenlerde Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek beyefendi Şanlıurfa’mızı ziyaretlerinde bu konuları kendisiyle detaylı konuştuk ve üzerinde yeni dönemde ciddi bir şekilde çalışacağımız konuların başında bu destekle veyahut ta taşıma suyla değirmen dönmez. Bu sürdürülebilir bir şey değil. Bizim kendi akarımızla dönecek bir sisteme bir düzene ihtiyacımız var bunun içinde önemli adımlar atıyoruz. İnşallah DSİ, yeni terfi istasyonlarının daha doğrusu pompaj sulamasıyla ilgili ihaleleri yaparken güneş enerjisi sistemlerini de ihale edecek. Bunu özellikle ifade etmek istiyorum. Bu tüketilen enerji sulama sistemindeki maliyetleri aşağı düşürecektir ve daha ucuza kullanıma yol açacaktır. Yeni bir çalışmayı da buradan ifade ediyorum; daha önce yapımı tamamlanmış ve hizmete açılmış pompaj ve sulama alanlarıyla ilgili terfi noktalarına da biz güneş enerjisi sistemini kazandırmak için şimdiden çalışmaya başladık. Oraları da güneş enerjisi sistemiyle donatacağız ve suyun tarlalarımıza daha ucuza ulaşması için önemli bir adımı atmış olacağız.”

SORUNLARI BİRBİRİMİZE ANLATARAK DEĞİL ÇÖZÜM ÜZERİNDE YOĞUNLAŞACAĞIZ


Bozdağ, “Biz faydası olmayan bir konuşmadan kaçınacağız. Biz bir sorunu ne zaman ve nasıl çözeceğimizin üzerinde kafa yoracağız. Sorunları birbirimize anlatarak değil çözümün üzerinde yoğunlaşarak bir gayretin ve çabanın içerisinde olacağız. Ve bütün belediye başkanlarımızla, idari birimlerimizle, hükümetin ilgili organları ve bakanları da çözüm odaklı bir yaklaşım içerisinde olacak. Biz sorun çözen, dert üreten değil dertlere çare üreten bir anlayışla yeni dönemi beraber yöneteceğiz. Sizlerle beraber yol yürüyeceğiz. Biz dertleri bir kenara koyarak yola devam edeceğiz. Yoksa dertleri sırtımıza yüklersek bir müddet sonra yürüyemez hale geliriz. Maalesef pek çok sorunun halı altına itildiğini de görüyor ve diyoruz ki artık hiçbir şey eskisi gibi olmamalı ve biz bunları değiştirmeliyiz. Yeni dönemde bu anlayışı değiştirme sözünü milletvekili arkadaşlarım ve belediye başkan adaylarımız adına buradan çok net bir şekilde veriyorum ve diyorum ki bizi iyi takip edin. Nasıl çalıştığımızı da neler yaptığımızı da yakından göreceksiniz. Sadece Siverek özelinde değil Şanlıurfa’nın genelinde yaşayan hemşehrilerimize diyorum ki yeni dönemde Şanlıurfa kırsalının büyük bir kısmını sıcak asfaltla beton asfaltla buluşturacağız ve tamamını da kaplama asfalta kavuşturacağız. Yeni dönemde kaplama asfaltın ulaşmadığı mezra Allah’ın izniyle kalmayacak. Çünkü kırsal alanların yüzde 83’ünde bunu tamamladık yeni dönemde yüzde 17’sinde de tamamlayacağız. Yeni dönemde ulaşımda ana eksenimizin bu olduğunu bir kez daha buradan ifade etmek isterim.” şeklinde konuştu.


Vekil Bozdağ, “Değerli kardeşlerim bir haftamız kaldı. Biz ankette, gözlemde yapıyoruz. Siz zaten bizden daha iyi anketçi ve gözlemcisiniz. Onun için artık sona geldi ve diyoruz ki Siverek’te iş tamam. Ancak sandığa sahip çıkmak son derece önemli. Sandıklarımıza, oylarımıza sahip çıkacağız. Bizim için sandığa atılmış her bir oyu namus bilip hukukunu ona göre koruyacağız. Buradaki bütün dostlara dua ve desteğe devam diyorum ama bu yetmez akraba ve dostlarımıza bizim gibi sende aynı gayrette ol, sende gel bizimle beraber ol, dünya lideri Erdoğan’ın ardından koşanlardan, onunla beraber yol yürüyenlerden bizde olalım diyeceğiz” dedi.

AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, İlçe Başkanı Nedim Lale, Milletvekili Prof. Dr. Abdurrahim Dusak, MKYK üyesi İbrahim Halil Yıldız, MHP İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı çok sayıda muhtar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER