MSB, 30 bin personel alımı yapacak

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bakanlığa bu yıl toplam 30 bin 62 personel alınacağını söyledi. Akar, "Sürecimiz başladı, uygulamalarımız devam ediyor." dedi. Peki, MSB personel alımı başvuruları ne zaman yapılacak?

MSB, 30 bin personel alımı yapacak

Milli Savunma Bakanlığı tarafından 30 bin 62  personel alımı yapılacağı açıklandı. Bakan Hulusi Akar tarafından yapılan açıklama sonrasında başvuru sürecine de değinildi. Peki, bakanlığın personel alımı ne zaman yapılacak?

Nitelikli insan gücünün temini konusunda çalışmalarının devam ettiğini, subay, astsubay, devlet memuru, işçi, askeri öğrenci ve sözleşmeli er alımına yönelik çalışmaların sürdüğünü kaydeden Akar, şöyle konuştu:

"Bu yıl içinde toplam 30 bin 62 personel temini için planlamalarımızı yaptık. Sürecimiz başladı, uygulamalarımız devam ediyor.

2 Nisan'da yapılacak askeri öğrenci aday belirleme sınavı ile öğrenci alımına yönelik çalışmalar başlayacak, daha sonra hazirandaki mülakatlarla devam edecek. Tüm gençlerimizi bize katılmaya, Milli Savunma Bakanlığının, Türk Silahlı Kuvvetlerinin geleceğinde, ülkemizin savunma ve güvenliğinde görev almaya davet ediyoruz. Bunun parlak ve kutlu bir gelecek olduğunun da gençlerimiz tarafından bilinmesini istiyoruz."

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

MSB personel alımı başvurularının, 2 Nisan'da yapılacak MSÜ sınavı sonrasında başlaması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER