HDP Eş Genel Başkanı Buldan, Siverek'te konuştu Hangi cumhurbaşkanına oy vereceğinizi açık açık ilan edeceğiz

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Bayramdan sonra yapacağımız mitinglerimizde sizlere cumhurbaşkanının ismini de söyleyeceğiz. Hangi cumhurbaşkanına oy vereceğinizi açık açık ilan edeceğiz, gerçi sizler biliyorsunuz" dedi.

HDPGenel Başkanı Pervin Buldan, “Bayramdan sonra yapacağımız mitinglerimizde sizlere cumhurbaşkanının ismini de söyleyeceğiz. Hangi cumhurbaşkanına oy vereceğinizi açık açık ilan edeceğiz, gerçi sizler biliyorsunuz.” dedi.

Buldan, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde partisinin seçim bürosunun açılışında, 14 Mayıs’ta önemli bir seçim olduğunu söyledi.

Seçimi dönüm noktası olarak gördüklerini ifade eden Buldan, “14 Mayıs tarihi bu ülkenin kaderini değiştirecek bir seçim olacak, hem cumhurbaşkanlığı seçimi hem de parlamento seçimi yaşayacağız.” diye konuştu.

Buldan,14 Mayıs’ta bir değişim ve dönüşümün, yeni bir başlangıcın seçimi olacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“İki oy kullanacağız, biri cumhurbaşkanlığına, diğeri ise parlamento seçimlerine. Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adresimizin ne olduğunu biliyorsunuz. Bayramdan sonra yapacağımız mitinglerimizde sizlere cumhurbaşkanının ismini de söyleyeceğiz. Hangi cumhurbaşkanına oy vereceğinizi açık açık ilan edeceğiz, gerçi sizler biliyorsunuz. Hangi cumhurbaşkanına oy vereceğinizi sizler daha iyi biliyorsunuz ama bayramdan sonraki mitinglerimizde size cumhurbaşkanımızın ismini de söyleyeceğiz.”

Konuşmasında Şenyaşar ailesine değinen Buldan, “Göreceğiz bakalım, Adalet Bakanı mı yoksa Emine Şenyaşar mı kazanacak? Adaleti onlara öğreteceğiz.” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa’nın bu dönem tarih yazacağını belirterek, “Urfa, AKP’ye ders verecek. Adalet Bakanı’na ders verecek. Göreceğiz bakalım, Adalet Bakanı mı yoksa adalet arayan Emine Şenyaşar mı kazanacak? Adaleti de onlara öğreteceğiz. Demokrasiyi de, barışı da, özgürlükleri, hakkı, hukuku da AKP’ye öğreteceğiz. Çünkü 21 yıldır sanki bu ülkeyi onlar yönetmiyormuş gibi, ‘Bize oy verin. Bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz’ diyorlar. Onlara asla prim vermeyeceğiz. Asla onların yalanlarına kanmayacağız.” dedi.

AK Parti’nin seçim çalışmasına değinen Buldan, “Seçim çalışmasını parmak sallayarak yapıyorlar. Seçim çalışmasını hakaret, tehdit ederek yapıyorlar. Çünkü halkın karşısına çıkacak yüzleri yok. Ancak tehdit etmeyi bilirler. Onlara biz bir kez daha insanlık dersi vereceğiz. Biz, onlara demokrasi dersi vereceğiz. Bunu da Urfa’da seçim başarımızı yükselterek onlara ders vererek yapacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şeyhmus
Şeyhmus - 1 yıl Önce

Her bıji partiya kesk çep.

SIRADAKİ HABER